Login 
banner
 
 
 
 
Oever !? Activiteiten Nieuwsbrief Ledenluik
   Deze week
   Deze maand
   Nieuw bijgekomen
   Op datum
   Ook voor Niet-leden
   Periodieke activiteiten
   Op soort
   Zoek activiteiten
   Reservatieregels
   Fuiven
   Weekends en Reizen
   Carpooltarieven
   Verslagen
   Annulatievoorwaarden
 
  U bevindt zich hier Activiteiten U bevindt zich hier Deze maand terug vorige   afprinten print
delen mail
 
NIEUWSBRIEF
Verzend  Alleen link
ACTIVITEITEN
 Februari 2025pijl r
madiwodovrzazo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
MEEST GELEZEN
Oever !?
Deze week
Activiteiten
FUIVEN Singles
Foto's
Nieuwsbrief
ZOEK op oever.be
google-logoOk
Oever activiteitentitel
subtitelActiviteiten Februari 2025
 
OverzichtVolgende maand

 
 
Fietstocht vanuit Brasschaat naar de Abdij der Trappisten van Westmalle (± 50 km)ZA 01/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitOp onze eerste fietstocht gaan we samen de koude trotseren.
We vertrekken vanuit Brasschaat, Maria-ter-Heide, langs het antitankkanaal richting Schilde en verder naar de Trappisten van Westmalle waar we genieten van onze eerste gezellige drankstop. Daarna keren we terug naar ons vertrekpunt met nog een tweede stop in Brecht.

Voorzie ook een eigen drankje, koek en/of picknick.

Nadien kunnen de liefhebbers nog gezellig iets mee gaan eten in de fel gegeerde ‘Herberg Ter Heide’, aan ons vertrekpunt.
Reservatie is hier gewenst en de plaatsen zijn beperkt. Laat Ann dus vóór vrijdagavond 18 uur iets weten als je blijft eten na de fietstocht.
Gemiddelde snelheid: ca.18km/uur.

Gebruik je kop, zet je HELM op.
Bij regen verplaatsen we de fietstocht naar een latere datum, maar een klein buitje schrikt ons niet af.
Bevestig je deelname per sms of telefonisch bij Ann: 0488 77 30 01 met vermelding van je naam en lidnummer. Zo ben je zeker dat er wordt gewacht op jou. Indien toch nog belet, geef Ann dan een seintje a.u.b.!

Niet-leden kunnen ook eenmalig deelnemen om kennis te maken met Oever en betalen ter plaatse € 5 aan de verantwoordelijke.

Meebrengen : een fiets in goede staat + reserve binnenband, een drankje, koek en eventueel picknick.
Kom je met de fiets, vergeet je verlichting en fluohesje niet en ook je handschoenen niet vergeten!
Breng ook zeker je geldige Oeverlidkaart mee zodat de verantwoordelijke de juiste lidnummers kan noteren!
Afspraakuur :11u
Afspraakplaats :Bossaertsstraat 25 (parkeerplaatsen aan de kerk!), 2930 Brasschaat-Maria Ter Heide
Aanvangsuur :11u30
Bijdrage : Gratis.
Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle.
Info :Marc H - 0498 27 75 13
of :AnnVDB - 0488 77 30 01
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b012)    
 
 
 
Lichtjestocht Vremde (± 4 km)ZA 01/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitOp 1 februari 2025 is het de 7de editie van de lichtjestocht, een sfeervolle wandeling door Vremde.
Start en aankomst in Park Bisenweijke, waar een tent voorzien is met drank, pannenkoeken en vooral veel sfeer.
Je kan ook genieten van een vuurshow (aan de vijver), met herhaling om 19u, 20u en 21u. Niet te missen!
Afspraakuur :19u15
Afspraakplaats :aan de kerk van Vremde, Dorpsplaats in 2531 Vremde
Aanvangsuur :19u30
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b013)    
 
 
 
Noordteater 'Harold & Maude' Première AntwerpenZA 01/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitEen bewerking van de film over een negentienjarige jongen die eindelijk werkelijk leert te leven wanneer hij de prettig gestoorde Maude ontmoet. Harold is een eenzaam, wereldvreemd rijkeluiskind die meerdere malen probeert zelfmoord te plegen. Dit zijn echter eerder noodkreten om aandacht dan serieuze pogingen. Zijn bijzondere relatie met Maude, die hij ontmoet op een begrafenis, is wat hem redt en ons boeit.
Auteur: Colin Higgins
Regie : Yann Van Den Branden
Regie-assistentie: Glenn Van Hauwenis
Genre: Komedie
Inbegrepen : inkom, een receptie met cava en hapjes na de voorstelling, gratis vestiaire en programmaboekje.
Afspraakuur :19u30
Afspraakplaats :aan de kassa van het Noordteater, Sint Nicolaasplaats 3-6, Antwerpen waar Leo en Anita iedereen verwelkomen.
Het NOORDTEATER is eenvoudig te bereiken met het openbaar vervoer. Door de centrale ligging ligt het op wandelafstand van alle belangrijke tram- en bushaltes.
Trams:
Tram 11 stopt voor de deur; tram 7 achter de hoek. Tram 3, 5, 9 en 15 stoppen in Premetrostation Meir dat op wandelafstand ligt van het theater.
Bussen:
De Rooseveltplaats en de Groenplaats liggen vlakbij. Vanuit die 2 busstations heb je rechtstreeks verbindingen met alle randgemeenten.
Aanvangsuur :20u
Reservatie :€ 22 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :LeoG - 0472 38 25 48
Max. personen :10
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb011)    
 
 
 
Wandeling De "Polar Bears" achterna met kleine uitbreiding Rijkevorsel (20 km)ZO 02/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitWe volgen grotendeels de weg die de Engelse bevrijders hebben afgelegd tijdens de bevrijding in september 1944. Voor meer info hierover volg de link https://www.rijkevorsel.be/sites/default/files/public/Polar%20Bearswandeling.pdf.
Wij vertrekken aan Plum Bridge. Door een kleine uitbreiding lopen we langs een viertal volgelopen oude kleiwinningsputten die nu allemaal natuurgebied zijn geworden. Er zijn meerdere tussenstops mogelijk want we passeren nogal wat horeca.
Meebrengen : goede wandelschoenen (kan op sommige plaatsen drassig zijn), hapje en drankje voor onderweg, geldige Oeverlidkaart zodat de verantwoordelijke de juiste lidnummers kan noteren.
Afspraakuur :10u30
Afspraakplaats :Parking aan het sas (vlak naast de brug), rechtover Café Cartouche, Stevennekens 228 in 2310 Rijkevorsel
Aanvangsuur :10u45
Bijdrage : Gratis.
Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle.
Info :Freddy C. - 0498 65 78 24
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb021)    
 
 
 
Wandeling Nijlen (Kessel ± 9,2 km)ZO 02/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitDeze wandeling voert ons langs landelijke wegen waarvan er enkele niet verhard zijn. Voorzie dus aangepaste schoenen (een beetje modder is mogelijk). We wandelen langs rustige straten en wegen en langs de Netedijk terug naar ons vertrekpunt.

Tussenstop na ± 7 km.
Meebrengen : drankje/hapje voor onderweg, aangepaste kledij. Breng ook zeker je geldige Oeverlidkaart mee zodat de verantwoordelijke je lidnummer kan noteren!
Afspraakuur :14u
Afspraakplaats :aan de Sint-Lambertuskerk, Liersesteenweg (N13) - hoek met de Gasthuisstraat, 2560 - Nijlen (Kessel).
Parkeren doe je in de buurt - er zijn maar enkele parkeerplaatsen voor de kerk.
Aanvangsuur :14u15
Bijdrage : Gratis.
Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle.
Info :Jan Muylaert - 0474 72 34 37
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b022)    
 
 
 
Dinsdagavondfilm 'Jouer avec le feu' (Delphine en Muriel Coulin) 3 *** UGC AntwerpenDI 04/02/25
Omschrijving :foto bij activiteit‘Jouer avec le feu’: meeslepend drama over leven met een extreemrechtse zoon
Ruben Nollet in De Tijd van 27/01/25
Van Delphine Coulin, Muriel Coulin en met Vincent Lindon, Benjamin Voisin, Stefan Crepon
Duur:1u58
Wat doe je als je tot de vaststelling komt dat je zoon gefascineerd is door extremistisch gedachtegoed? Rond dat verontrustende en intieme thema bouwen de zussen Delphine en Muriel Coulin een indringend drama: ‘Jouer avec le feu’.
‘Ik heb schrik’, geeft schrijfster/cineaste Delphine Coulin toe. Opvallend, want ‘Jouer avec le feu’, de film die ze met haar zus Muriel heeft gemaakt, kreeg lovende reacties en doet het goed in de Franse zalen. Op sociale media wordt hij echter ook zwaar aangepakt vanuit een welbepaalde hoek: extreemrechts. ‘Jouer avec le feu’ is het verhaal van Pierre (rol van Vincent Lindon, op het festival van Venetië bekroond als beste acteur), die sinds de dood van zijn vrouw alleen verantwoordelijk is voor de opvoeding van zijn twee zonen. De drie hebben altijd goed met elkaar opgeschoten en delen een passie voor voetbalclub Lens. Maar de jongste tijd groeien er spanningen tussen Pierre en zijn oudste zoon Fus. Zeker wanneer Pierre begint te vermoeden dat zijn zoon in contact is gekomen met extreemrechtse kringen en daar steeds meer in verwikkeld raakt.

Nederlaag
Aan de basis van de film ligt een gevierde roman uit 2020, ‘Ce qu’il faut de nuit’. ‘Delphine en ik waren al langer op zoek naar een uitgangspunt om het te hebben over het politieke klimaat in Frankrijk, met name de band tussen de politiek en het gezin’, zegt Muriel Coulin. ‘In elk Frans gezin wordt over politiek gepraat en we vonden het vreemd dat je daar in Franse films nauwelijks iets van merkt. In de roman van Laurent Petitmangin vonden we alle thema’s die ons interesseerden. Daarom is dit ook geen film over extreemrechts, maar over de angst voor extreemrechts.’
Als ‘Jouer avec le feu’ diep snijdt, is het omdat de zussen volledig focussen op de figuur van Pierre, de ontsteltenis die hij ervaart als hij beseft welk pad zijn zoon gekozen heeft en zijn onvermogen om dat recht te trekken. Voor Pierre komt het aan als een dubbele nederlaag, niet alleen als vader maar ook als activist. Hij werkt bij de spoorwegen, was betrokken bij de vakbond en heeft altijd geprobeerd zijn engagement door te geven aan zijn kinderen. Dat Fus nu het gezelschap en de ideologie van rechtse extremisten verkiest, is meer dan Pierre kan verwerken. Waardoor hij geregeld verkeerd reageert en de kloof tussen hem en zijn zoon verder uitdiept.
Het verschil tussen Pierre en Fus, die in wezen allebei uitdrukking geven aan een gevoel van ontevredenheid en onrecht, zegt veel over de wereld waarin we leven, meent Delphine. ‘De linkse arbeidersbeweging waar Pierre deel van uitmaakte, had de ambitie om iets nieuws op te bouwen. Ze nam bijvoorbeeld deel aan betogingen voor migranten en tegen de dictaturen in Zuid-Amerika, ook al was dat ver van haar bed. Maar ze vond het belangrijk om op te komen voor al wie onderdrukt werd. Fus, en bij uitbreiding radicaal rechts, is het tegenovergestelde. Het is louter woede, blind geweld en vernieling op grote schaal. De rechtsstaat omverwerpen. Daar botst het tussen vader en zoon.’

Crisis en hoop
Maar het is niet zomaar zwart tegen wit. De cineasten slagen erin om alle personages kleur en nuance te geven. Pierre houdt zielsveel van zijn beide zonen, maar maakt niet altijd de beste keuzes. De jongste zoon, Louis, is bang om partij te kiezen en maakt zich liever uit de voeten. En Fus is een enthousiaste jongeman die duidelijk worstelt met een diep gevoel van minderwaardigheid. De dood van de moeder hangt als een loden schaduw over het gezin. ‘Dat is een terugkerende combinatie wanneer het fout loopt met een jongere’, stelt Muriel Coulin. ‘Vaak komt die uit een gezin dat een trauma heeft meegemaakt of uit een wankel milieu. Daar komt dan een gevoel van vernedering bovenop. De katalysator is een ontmoeting met een vriend of een groep die zich aanbiedt als een nieuwe familie.’
‘Jouer avec le feu’ voegt daar een bredere sociale context aan toe. De film speelt zich af in het noordoosten van Frankrijk, een industriële regio die niet hersteld is van de zware economische crisis uit de jaren 1970. De werkloosheid ligt er nog steeds een stuk boven het nationale gemiddelde. Fus ziet dan ook weinig heil in een carrière als metaalbewerker. Ook veelzeggend: de illegale (en brutale) kooivechtmeeting waar hij op een bepaald moment naartoe trekt, vindt plaats in een leegstaand fabrieksgebouw. ‘Veel mensen zijn er van de ene dag op de andere alles verloren’, benadrukt Delphine Coulin. ‘Dan is het niet moeilijk om te begrijpen waarom sommigen door extreme keuzes in staat zijn duidelijk te maken dat ze er nog zijn. Hun proteststem hangt nauw samen met alles wat ze hebben meegemaakt.’
In tegenstelling tot de oorspronkelijke roman weigert ‘Jouer avec le feu’ alle hoop op te geven. Ondanks alles is de liefde tussen de vader en zijn zonen voelbaar en blijft er een opening voor verzoening. Essentieel, vindt Muriel Coulin. ‘We willen films maken die een dialoog op gang trekken. Dat vergt soms moed. Ik begrijp Delphine als ze zegt dat ze schrik heeft voor represailles, maar we moeten het over de moeilijke onderwerpen blijven hebben. Het leven is niet altijd rozengeur en maneschijn. Anders kunnen we beter romantische komedies maken. Dan hoeven we niet bang te zijn voor slechte reacties.’
Bijdrage : op vertoon van je geldige Oeverlidkaart koop je van de verantwoordelijke een filmticketje dat € 8,50 kost i.p.v. het standaardtarief van € 13,60.
Na de film gaan we samen nog iets drinken in de buurt.
Afspraakuur :19u
Afspraakplaats :UGC, Van Ertbornstraat 17, Antwerpen. Rechts van de kassa's!
Wegwijzer : Door het feit dat UGC gelegen is aan de Van Ertbornstraat 17, een zijstraat van De Keyserlei, is het zeer vlot bereikbaar met het openbaar vervoer (trein, tram, bus). Met je filmticket kan je ook goedkoper parkeren in de ondergrondse, bewaakte parking De Keyser aan de Van Ertbornstraat (net naast de inkom van de UGC. Slechts € 3 voor 3 uren!)! Valideer je parkingticket op de verdieping.
Aanvangsuur :19u15
Info :Luc F - 0484 98 38 37
of :Ben VdP - 0470 90 24 73
Wegwijzer :UGC Cinema
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b041)    
 
 
 
Avondwandeling “Achter glas” in Hove (4 km)WO 05/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitNeen, het is geen bezoek aan licht geklede dames achter een vitrine met een rood licht erboven! Daarvoor bestaan er andere plaatsen.
AchterGlas is opgericht door enkele enthousiaste Hovenaars aan de Mortselsesteenweg in het centrum van de gemeente. Deze straattentoonstelling over 200 meter, werd 20 jaar lang door dezelfde ploeg gedragen. Na een oproep om dit tweejaarlijks project met zorg geleidelijk door te geven, kwam er een nieuwe ploeg aan zet. Samen gaan ze ervoor om de gemeente weer op te luisteren tijdens de donkere winterdagen. Nu is het een wandeling van 4 km geworden, vnl. door het centrum en de wijk tegen de grens met Boechout.
Op de omloop bevinden er zich een twintigtal adressen waar je kan genieten van kunst achter de verlichte ramen. Ben je een kunstenaar of enthousiasteling die in de toekomstige edities graag een handje toesteekt ? Geef dan gerust een seintje via welkom@achterglas.be of www.AchterGlas.be .
Na deze wandeling van ± 1,5 uur gaan we onze opgedane kunstkennis bespreken in een plaatselijk taphuis.
Bij zware regenval gaat deze wandeling niet door. Tegen enkele druppels zijn we bestand.
Afspraakuur :19u
Afspraakplaats :Sint-Laureysplein Hove (aan KBC-kantoor), voldoende parking aanwezig.
Aanvangsuur :19u15
Bijdrage : Gratis.
Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle.
Info :Luc VDW - 0477 93 52 94
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb051)    
 
 
 
EWT Theater ''k Heb ze niet alle 6' Deurne OOK NIET-LEDEN!DO 06/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitWeduwnaar Willem woont al tien jaar bij zijn dochter maar na een hevige ruzie besluit hij om weg te gaan. De jongste zoon ziet het niet zitten om vader in huis te nemen en zoekt raad bij zijn broer, die bij hem komt wonen in de hoop dat vader snel zal verhuizen. De meningen veranderen als vader de Lotto wint...
Auteur: Ruud De Ridder
Regisseur : Door Van Boeckel
Acteurs : Maarten Bosmans, Mathias Daneels, Annik Pauwels, Theo Van Baarle
Na de voorstelling drinken we samen nog iets in de bar.
Afspraakuur :20u
Afspraakplaats :aan de kassa van EWT Theater, Hertstraat 2 2100 Deurne. Het ticket is af te halen bij de kassa.
Aanvangsuur :20u15
Reservatie :€ 22 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Niet-leden vermelden i.p.v. lidnummer, hun mailadres en gsm-nummer.
Info :Pieter - 0478 54 54 54 -
Max. personen :10
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb061)    
 
 
 
Praatcafé MortselVR 07/02/25
Omschrijving : Wil je graag kennismaken met Oever? Wil je weten wat we zoal organiseren en hoe alles in zijn werk gaat? Kom gerust even langs in Sportcentrum TC Blauwe Regen in Mortsel tussen 20 en 21u. om met ons en met andere Oeverleden kennis te maken.
Een van onze medewerkers zal je verwelkomen en in kleine groep een woordje uitleg geven over het reilen en zeilen binnen Oever. En erna kan je de avond op een aangename manier verder doorbrengen met andere Oeverleden!
Alle Oeverleden zijn ook welkom tussen 20u en 24u om bij te praten.
Afspraakplaats :Sportcentrum TC Blauwe Regen, Koeisteerthofdreef 125, 2640 Mortsel.
Aanvang :20u (einde 24u)
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be
Wegwijzer :Sportcentrum Blauwe Regen
Data :Zie kalender
 Top
Laatste wijziging: 09/04/2025 20:44:13 (code=25b072)    
 
 
 
Laïs - Midwinter Tales III BrasschaatVR 07/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitNa de goed onthaalde plaat ‘De Langste Nacht’ is Laïs er opnieuw met hun derde Midwinter Tales tour. Dit keer in een deluxe versie: de stemmen van Jorunn en Nathalie worden aangevuld met die van drie rasmuzikanten. Vijf krachtige vrouwenstemmen, soms in koor, soms tegen elkaar op.
Een hartverwarmende en betoverende voorstelling voor tijdens de donkerste dagen. Met een mix van herwerkte Laïs-klassiekers en de mooiste traditionele gezangen uit o.a. Oost-Europa, Ierland en Scandinavië. Uitgeklede klanken, meeslepende ritmes en oude refreinen die je diep vanbinnen raken.
De kerk wordt deze winter even een ware folktempel. Laat je meevoeren in deze intuïtieve, verrassende en epische ervaring. Verbindend en verbluffend.
Einde concert: 21u30
Afspraakuur :19u30
Afspraakplaats :aan de ingang van de Sint Jozefkerk - Brasschaat-Driehoek, Rerum Novarumlei in 2930 Brasschaat
Aanvangsuur :20u
Reservatie :€ 20 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11
Max. personen :10
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb071)    
 
 
 
Fakkeltheater Theater Zeemanshuis 'Ghetto' Antwerpen OOK NIET-LEDEN!ZA 08/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitTijdens de Tweede Wereldoorlog werden alle Joden van de stad Vilna in Litouwen opgesloten in een ghetto. In onmenselijke omstandigheden. Toch stond dit ghetto zelfs in de donkerste dagen onder Joods bestuur met Joodse rechters en politieagenten. Jacob Gens was politiechef en stond als Jood voor een permanent dilemma. Meeheulen met de Duitse SS-officier Kittel en toch bevelen opvolgen maar wel met de hoop om zo nog groter kwaad te verhinderen.

Ondanks het feit dat er een schrijnend gebrek was aan leefruimte werd er in het ghetto een grote ruimte ingericht waar theater werd gespeeld o.a. door poppenspeler Srulik en zangeres Chaja.
Bibliothecaris Hermann Kruk hield een dagboek bij. Dankzij hem is er de overlevering van het merkwaardige theater-fenomeen in het ghetto van Vilna.
Auteur: Joshua Sobol
Vertaling: Toon Brouwers
Regie : Maggy Cuppens
Cast: Stijn Van Haecke, Tony De Buyser, Alex Van Haecke, Joachim Van Ransbeeck, Zanne Geysen, Loïc Van Ransbeeck, Jef Caremans, Bram D'haes, Anita De Merlie, Wim Van der Sijpt, Bross Verplancke, Barbara Pieters, Nele Gijsel, Natasja Machiels, Oscar De Neef, Lore Janssens, Thibo Peeters, Hanne Van Haecke, Siebe Pulinx, Pauline Keteleer, Audric Wijnants, Maxim Kloek, Michiel Cootjans, Saly Salem, Tine Vechter, Greta Mertens, Veerle Onzea, Reinhilde Geerts, Rita Berghs, Yvo Decrop, Inge Kuylen
We hebben plaatsen op de 2de rij!
Nadien is er mogelijkheid om samen iets te drinken.
De tickets kosten normaal € 26.
Afspraakuur :19u45
Afspraakplaats :aan de kassa van de Zwarte Zaal, Reyndersstraat 7 in 2000 Antwerpen
Aanvangsuur :20u
Reservatie :€ 21 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Niet-leden vermelden i.p.v. lidnummer, hun mailadres en gsm-nummer.
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11
Max. personen :9
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb081)    
 
 
 
Winterwandeling in Klein-Brabant vanuit Puurs (19 km)ZO 09/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitWe maken een mooie wandeling richting Bornem langs verharde en onverharde paadjes.
Aan de kinderboerderij in Bornem maken we onze tussenstop.
Verder stappen we richting Branst door bos en velden om zo terug richting station van Puurs te stappen.
We kunnen in Bar Perron 4 aan het station nog iets drinken en of eten.
Meebrengen : drankje, hapje voor onderweg, stevige wandelschoenen. Breng ook zeker je geldige Oeverlidkaart mee zodat Nele de juiste lidnummers kan noteren.
Afspraakuur :11u15
Afspraakplaats :Stationstraat 27 in 2870 Puurs (gratis parking aan het station)
Aanvangsuur :11u30
Bijdrage : Gratis.
Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle.
Info :Nele Peeters - 0475 33 61 07
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b093)    
 
 
 
Wandelen in 's-Gravenwezel (± 11 km)ZO 09/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitWe wandelen door De Caters en het Gravinnenbos naar het Kasteel van 's-Gravenwezel.
Het Gravinnenbos is een natuurgebied tussen het Groot en het Klein Schijn.
Het is een onderdeel van de groene gordel rond Antwerpen. Tevens is dit natuurgebied de habitat voor reeën en boommarters.
Langs de Antitankgracht bereiken we Schildestrand voor een tussenstop in Brasserie MaNo.
Na de wandeling zijn er verschillende horecagelegenheden in het centrum van 's-Gravenwezel.
Meebrengen : aangepast schoeisel. Breng ook zeker je geldige Oeverlidkaart mee zodat de verantwoordelijke de juiste lidnummers kan noteren!
Bij aanhoudende regen gaat de wandeling niet door.
Afspraakuur :13u15
Afspraakplaats :Parking aan de Sint-Catharinakerk, Kerkstraat 31 in 2940 's-Gravenwezel
Aanvangsuur :13u30
Bijdrage : Gratis.
Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle.
Info :Diane DK - 0485 80 29 86
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b092)    
 
 
 
Dinsdagavondfilm ‘My favourite cake’ (Maryam Moghadam en Behtash Sanaeeha) 4**** Cartoon's AntwerpenDI 11/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitIraanse regisseurs kregen huisarrest, al is hun film ‘My favourite cake’ een romantische komedie over liefde op leeftijd
Een Iraans koppel maakte een hartverwarmende romantische komedie over een 70-jarige weduwe die op zoek gaat naar liefde. De regisseurs staan nu onder huisarrest en wachten op hun proces.
Leni Debacker in De Standaard van 28/01/25
Van Maryam Moghadam en Behtash Sanaeeha en met Lili Farhadpour en Esmaeel Mehrabi
Duur: 97 min.
Het scheelde niet veel of My favourite cake was nooit in de zalen verschenen. Te controversieel, oordeelde de Iraanse overheid. Nochtans is het een romantische komedie, doorgaans geen al te aanstootgevend genre. Maar net zoals veel van hun Iraanse collega-filmmakers geven Maryam Moghadam en Behtash Sanaeeha subtiel kritiek op het regime dat zijn bevolking in een wurggreep houdt. Dat werd hun niet in dank afgenomen.
De autoriteiten hadden vernomen dat vrouwen in de film hun hidjab niet netjes dragen, dat de zedenpolitie bekritiseerd wordt en dat er alcohol gedronken wordt. Daarop namen ze de paspoorten, computers en harde schijven van de regisseurs in beslag. Gelukkig was er een kopie van hun film opgeslagen in Parijs. Zo kon favourite cake vorig jaar toch in première gaan op het filmfestival in Berlijn, waar hij twee prijzen opstreek.
Voor de filmmakers liep het minder goed af. Niet alleen mochten ze de première niet bijwonen, na urenlange ondervragingen zijn ze ook onder huisarrest geplaatst. De reden? Ze hebben een “vulgaire” film gemaakt, zouden antiregeringspropaganda verspreiden en prostitutie promoten. Dit jaar moeten ze voor de rechter verschijnen. De absurde aanklachten maken hun tedere film over hoe je nooit te oud bent om te leren leven, alleen maar relevanter. Het is een zachte daad van verzet.
Illegale wijn
Lili Farhadpour, actrice, schrijfster én activiste, had het lef om de hoofdrol te spelen. Ze is ontwapenend als de 70-jarige Mahin, die alleen woont in een groot huis met een weelderige tuin. Elke dag blijft ze tot de middag in bed liggen. Voor wie zou ze moeten opstaan? Haar man is dertig jaar geleden gestorven en haar dochter en kleinkinderen hebben het land al lang verlaten.
Mahin beslist om na al die tijd de liefde opnieuw een kans te geven, maar vlot verloopt dat niet. Ze is al verloren als ze een QR-code op café moet scannen, laat staan dat een datingapp iets voor haar is. Dus gaat ze op zoek naar een geschikte man in een park en in een restaurant voor gepensioneerden. Daar heeft ze beet: ook taxichauffeur Faramarz (Esmaeel Mehrabi) eet alleen en heeft niemand die op hem wacht. Ze nodigt hem bij haar thuis uit, en probeert hem te verleiden met sloten illegale wijn, zelfgemaakte dolma’s en haar favoriete cake. Ze dansen samen – verboden voor ongehuwden – en de hidjab gaat uit.
Geheime opnamen
Net als Mahin is Faramarz een onafhankelijke geest. Ooit botste hij met de zedenpolitie, omdat hij een muziekinstrument bespeelde in een bruiloftsband – ook al verboden. Beiden herinneren zich nog goed de vrijere tijden van voor de Iraanse Revolutie. Dat maakt deze zeventigers staatsgevaarlijk.
Verwacht dan ook geen mierzoete romcom. In Iran is er geen ruimte voor al te veel lichtheid. Alles is politiek, zelfs de hunkering van twee oude zielen. Het maakt van My favourite cake niet alleen een hartverwarmende, maar ook een aangrijpende film.
De opnamen vonden grotendeels in het geheim plaats in 2022, toen er net hevige protesten aan de gang waren tegen het regime. Voor Moghadam en Sanaeehma blijft het bang afwachten welke prijs ze daarvoor zullen moeten betalen. In hun thuis­land is My favourite cake verboden, maar intussen circuleren er wel tal van digitale kopieën en worden de regisseurs bedolven onder steunbetuigingen. Het verzet dooft niet uit.
Na de film gaan we samen nog iets drinken!
Afspraakuur :19u40
Afspraakplaats :aan de kassa van Cartoon's, Kaasstraat 4-6 Antwerpen.
Wegwijzer : door het feit dat de Cartoon’s gelegen is aan de Kaasstraat nabij het Stadhuis en de Grote Markt, is het zeer vlot bereikbaar met het openbaar vervoer (trein, tram, bus).
Aanvangsuur :20u
Info :Luc F - 0484 98 38 37
of :Ben VdP - 0470 90 24 73
Wegwijzer :Cartoon's Cinema
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b111)    
 
 
 
Theater 'Klink' Bruno Vanden Broecke BrasschaatWO 12/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitEr zijn in België 3.933 personen die misdrijven hebben begaan. Strafbare feiten hebben gepleegd, maar daar geen straf voor krijgen. Zij hebben namelijk een ‘geestesstoornis’.

Deze mensen worden geïnterneerd. Voor onbepaalde tijd. Hun vermoedelijke vertrekdatum wordt bij aankomst provisoir vastgelegd op het jaar 9999.

We mogen die internering geen straf noemen. Het woord ‘straf’ geldt alleen voor mensen die een ‘delict’ begaan dat hen kan worden ‘toegerekend’. Internering is een verplichte behandeling.

Een behandelaar deelt in ‘Klink.’ zijn ervaringen met deze ontoerekeningsvatbare mensen.

Zij zitten in de laatste fase vòòr, in de rechte lijn naar hun voorlopige vrijlating, maar die lijn is allesbehalve de laatste en is ook niet echt recht.

Hoe beleven zij hun internering? Is er echt een verschil tussen een gedwongen behandeling en een straf? Is ‘buiten’ écht buiten?

Annemie Morbee schrijft en werkt met geïnterneerden. Vanuit haar verbondenheid met de ‘wereld van het ontoerekeningsvatbare’, zocht ze Bruno Vanden Broecke op en leidde hem rond in een labyrint vol verhalen en mensenlevens, stemmen uit het vagevuur.

Bruno haalde er zijn compagnon de route Raven Ruëll bij als regisseur.

‘Klink.’ is een theatraal egodocument, een licht maar rauw samenzijn, met weinig franjes.

Een voorstelling die de kortste weg kiest. Die naar uw hart.

“Never change a winning team. Dat weten ook regisseur Raven Ruëll en acteur Bruno Vanden Broecke. Na onder meer Missie (2007) en Para (2018) is Klink is hun elfde samenwerking. Opmerkelijk sober én sterk.” (**** in Focus Knack)

Credits
Spel: Bruno Vanden Broecke
Regie : Raven Ruëll
Tekst: Annemie Morbee
Afspraakuur :19u40
Afspraakplaats :aan de kassa van Theater Hemelhoeve, Azalealaan 1 in 2930 Brasschaat
Aanvangsuur :20u
Reservatie :€ 18 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11
Max. personen :8
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb121)    
 
 
 
Sauna Espace, KalmthoutDO 13/02/25
Omschrijving :We relaxen in deze gezellige sauna.
Als je voor het eerst komt, graag vooraf een seintje aan Roger met het uur dat je er zal zijn (sms of WhatsApp), zodat we je kunnen verwelkomen.
Reserveer je saunabeurt via www.sauna-espace.be.
Voor een saunabezoek betaal je slechts € 17 inkom i.p.v. € 27.
Je saunaticket(s) kan je ter plaatse kopen bij Roger aan € 17
Aanvangsuur :vanaf 14u
Afspraakplaats : Sauna Espace, Putsesteenweg 52, 2920 Kalmthout.
Geef je naam op aan de receptie, zeg dat je van Oever bent en je vindt erna Roger in de sauna. Betaal je saunabeurt aan Roger.
Meebrengen :Badjas, badhanddoek(en), slippers, eventueel douchegel en shampoo.
Info :Roger VS - 0496 28 81 57 - rogervstap59@gmail.com
Wegwijzer :Sauna Espace, Kalmthout
Data :Zie kalender
 Top
Laatste wijziging: 09/04/2025 20:48:34 (code=25b132)    
 
 
 
Theater Leue 'Van den vos die amoc maecte' Liers Cultuurcentrum LierDO 13/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitReinaert de vos zoals je hem nog nooit zag of hoorde. Een schelmenstuk, een sluw slopen van het zeggenschap.
Met veel respect voor het origineel bewerkte Dimitri Leue deze klassieker tot iets origineels.
Han Coucke kruipt in de pels van Vlaanderens meest aimabele slechterik.

Frank Focketyn geeft gestalte en volume aan de goedgelovige leeuw Nobel.
Inge Paulussen, als Grimbert de das, neemt het in deze rechtszaak avant-la-lettre op voor haar neef Vos.
Jonas Leemans wil als wolf Isengrijn maar één ding: wraak op die rotte vos.
Als Lode Zielens aan zijn moeder vroeg: 'Waarom leven wij?' had zij moeten antwoorden met: 'Voor de geneugtes, jongen.' Gevoelens voelt ge. Gedachtes denkt ge. Geneugtes die… neugt ge. Dus we moeten neugen! Neugen! En nog eens neugen! - VOS
Ik heb nog een leeuw liggen die speciaal voor mij zijn manen heeft geföhnd. Het is een model. Het model van onze vlag dan nog wel. En hij is van mij. Zijn manen draaien rond mijn hemellichaam. - LEEUW
Mijn kinderen zijn nog altijd even dood. Alle vier. Het is niet zo dat één van de vier iets doder is dan de andere drie. Nee, de dood trekt niemand voor. De dood is rechtvaardig. - HAAN
Choose your weapon: geweld of gesprek. Zijn wij wilde beesten die elkaar zo maar wat afmaken of zijn wij intelligente dieren die met respect omgaan met elkaar? U bepaalt waar wij staan in de evolutie, chief! - DAS
Met : Inge Paulussen, Jonas Leemans, Han Coucke, Frank Focketyn
Tekst en regie: Dimitri Leue

GRATIS: In je ticket is een gratis drankje inbegrepen.
Afspraakuur :19u50
Afspraakplaats :aan de kassa van CC De Mol, Aarschotsesteenweg 3 in 2500 Lier
Aanvangsuur :20u15
Reservatie :€ 22 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Ben VdP - 0470 90 24 73
Max. personen :10
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb131)    
 
 
 
Avondje gezelschapsspelen LierVR 14/02/25
Omschrijving :Omdat gezelschapsspelen nu eenmaal leuker zijn met meer dan 1 persoon, komen wij bijeen in De Refuge te Lier.
Meebrengen :minstens 1 gezelschapsspel
Afspraakplaats :Café De Refuge, Zimmerplein 12 te 2500 Lier
Afspraakuur :19u, aanvang 19u15
Info :Marc Van Doninck - 0473 52 42 30
Data :Zie kalender
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb143)    
 
 
 
Oevercafé MortselVR 14/02/25
Omschrijving : Niets te doen op vrijdagavond? Geen probleem! Kom gerust even langs in Sportcentrum TC Blauwe Regen in Mortsel om, tussen pot en pint, de avond op een aangename manier door te brengen met andere Oeverleden!
Alle Oeverleden zijn welkom tussen 20u en 24u om bij te praten met een drankje.
GEEN info: Op een Oevercafé wordt geen info gegeven aan de nieuwkomers!
Afspraakplaats :Sportcentrum TC Blauwe Regen, Koeisteerthofdreef 125, 2640 Mortsel.
Aanvang :20u (einde 24u)
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be
Wegwijzer :Sportcentrum Blauwe Regen
Data :Zie kalender
 Top
Laatste wijziging: 09/04/2025 20:46:18 (code=25b142)    
 
 
 
Antwerp Symphony Orchestra Driemaal Beethoven met Philippe Herreweghe en Hannes Minnaar (piano) AntwerpenVR 14/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitEen ‘afscheid van de achttiende eeuw’, zo wordt Beethovens Eerste symfonie wel eens genoemd. En al klinkt ze nog erg klassiek, toch draagt ze al de pittige en heroïsche signatuur van de componist. Samen met het Tweede pianoconcerto slaat de symfonie de brug naar de negentiende eeuw, waarin Beethoven zijn romantische muziektaal tot volle wasdom bracht. Het etiket ‘heroïsch’ kleeft aan zijn muziek. Hij keek ook op naar historische en mythologische figuren met een heldenstatus. Eén van de beste voorbeelden is de Prometheus-ouverture over de halfgod die het vuur stal van de goden en het aan de mensen gaf; al snel barst ze los in één groot triomfantelijk feest.
Driemaal Beethoven door het Antwerp Symphony Orchestra en zijn vertrouwde dirigent Philippe Herreweghe, een autoriteit in deze muziek. Aan de piano zit de Nederlander Hannes Minnaar die furore maakte met zijn integrale opname van Beethovens concerto’s: dit is Beethoven op zijn best.

Dirigent: Philippe Herreweghe
Piano: Hannes Minnaar

Programma :
Beethoven Die Geschöpfe des Prometheus, opus 43 (ouverture)
Beethoven Pianoconcerto nr. 2 in Bes, opus 19
Beethoven Symfonie nr. 1 in C, opus 21

De normale prijs van een ticket is € 48.
Afspraakuur :19u30
Afspraakplaats :aan de inkom van de Koningin Elisabethzaal, Astridplein 16 te 2018 Antwerpen waar Pieter & Nicole iedereen verwelkomen.
Aanvangsuur :20u
Reservatie :€ 41 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Ben VdP - 0470 90 24 73
Max. personen :8
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 27/02/2025 19:58:41 (code=yb141)    
 
 
 
Het GR565 Renier Sniederspad - etappe 1 (19 km)ZO 16/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitGelieve Luc te verwittigen van je deelname! (Whatsapp of mail)
Afhankelijk van het weer kan de wandeling uitgesteld worden!
Algemeen:
Het Renier Sniederspad is een Grote Route-pad (GR 565) van Deurne bij Antwerpen en loopt via Zoersel, Turnhout en Kasterlee naar Bladel in Noord-Brabant, net over de Nederlandse grens. Deze GR is eveneens het oudste langeafstandswandelpad van Vlaanderen en heeft een lengte van 121 km.
De naam van dit GR-pad is gegeven ter ere van twee schrijvers, de gebroeders Snieders, die tijdgenoten waren van Conscience. Het pad verbond hun geboorteplaats Bladel met de plaats waar ze werkten (Antwerpen en Turnhout).
De route is, zoals steeds bij GR-paden, in twee richtingen bewegwijzerd met de bekende wit-rode streepjes. Het pad loopt van Domein Rivierenhof te Deurne via Schoten, Wijnegem, Schilde, Oelegem, Halle, Zoersel, Wechelderzande en Vosselaar naar Turnhout. Verder gaat het via Zevendonk, Korsendonk, Retie en Postel naar Bladel, waar het eindigt bij het geboortehuis van Renier Snieders. Daar is een gedenkplaat aangebracht.
De GR biedt de wandelaar schitterende parklandschappen, de bossen van de Lilse Bergen, een mix van fraaie landschappen langs kanalen, weiden en heide: een evenwicht van licht en groen.
Meer info:
'GR 565 Sniederspad'
hier vind je een beschrijving en meer details over deze route (waar je tevens ook de GPX kan downloaden)
topogids 'GR 565 Sniederspad'
hier vind je de topogids van deze tocht
Wikipedia 'GR 565 Sniederspad'
ook in de Wikipedia kan je meer info vinden
Etappe 1:
Vandaag wandelen we het eerste deel van deze GR-tocht.
In Schilde nemen we eerst De Lijn-bus naar het Rivierenhof te Deurne (18 minuten). Wees tijdig aanwezig! Tickets kunnen online of op de bus (met bankkaart) aangekocht worden (€ 2,50).
Vanaf het Rivierenhof in Deurne wandelen we naar het Ertbruggebos. Dit is een gebied van 40 hectare en is één van de groene vingers van Antwerpen. Het vormt, middenin de drukke rand van Antwerpen, een rustpunt voor mens en dier.
Daarna lopen we over de nagelnieuwe Hoogmolenbrug over het Albertkanaal tot in Schoten.
Verder doorkruisen we het gemeentepark van Schoten. Dit 40 ha grote park werd aangelegd in de jaren '60. Het is het een mix van culturele, sportieve en recreatieve zones.
Iets verder wandelen we over het kanaal Dessel-Turnhout-Schoten, één van de zeven Kempische kanalen tussen de Maas en de Schelde. Dit kanaal verbindt het Kanaal Bocholt-Herentals in Dessel met het Albertkanaal in Schoten.
Onze tocht wordt verder gezet door de villawijken van Schoten en Schilde.
We doorkruisen het park Schildehof. Dit gemeentelijk domein is een historisch kasteeldomein waar je kunt genieten van het parklandschap met vijver en een uitgestrekt bosgebied.
Iets verder arriveren we in de vallei van het Groot Schijn, waar Antwerpen eindigt en de Kempen beginnen. We eindigen hier dit eerste deel van de GR565, het Renier Sniederspad.
Meebrengen : goede stapschoenen, regenkledij, hapje en drankje voor onderweg
Neem ook zeker je lidkaart mee en toon die aan de verantwoordelijke zodat hij een juist lidnummer kan noteren!
Aan de start in het Rivierenhof en halverwege is er mogelijkheid tot een sanitaire stop. Aan de bushalte in Schilde is er helaas geen mogelijkheid.
Afspraakuur :10u30
Afspraakplaats :Bushalte De Lijn - Turnhoutsebaan 91 - Schilde (voor de winkels ERA en Amplifon)
Er is een parking hier recht tegenover.
De bus vertrekt om 10u54 naar Deurne!
Aanvangsuur :10u45
Bijdrage : Gratis.
Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle.
Info :LucDB - 0499 14 87 73
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b165)    
 
 
 
Bowling + snacks EkerenZO 16/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitIn 2011 opende Bowlingplanet haar deuren in het HealthCity sportcomplex in Ekeren. Met 16 geautomatiseerde bowlingbanen, trendy café en een uitstekend restaurant biedt Bowling Planet je 2 uren leuke bowling aan. Het jonge team van Bowlingplanet zorgt voor een vlotte service in een gezellig kader.
Inbegrepen in de € 11: 2 uur bowling + schoenen + snacks.
Alle dranken zijn voor eigen rekening.
Afspraakuur :10u45
Afspraakplaats :aan de kassa van Bowlingplanet - Barazza, Slijkweg 5 2180 Ekeren waar Pieter iedereen verwelkomt.
Aanvangsuur :11u
Reservatie :€ 11 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Pieter - 0478 54 54 54 -
Max. personen :12
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb161)    
 
 
 
Bezoek met gids van Onze-Lieve-Vrouwkathedraal AntwerpenZO 16/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitOntdek de Onze-Lieve-Vrouwkathedraal, erkend als werelderfgoed en de trotse parel van Antwerpen! Deze imposante gotische kathedraal, die na maar liefst 169 jaar bouwen verrees, heeft met zijn 123 meter hoge toren de hoogste bakstenen kerktoren in de Benelux. De kathedraal van Antwerpen is de grootste gotische kerk van de Nederlanden.
Naast de indrukwekkende hoogte herbergt de Onze-Lieve-Vrouwkathedraal ook een schat aan kunstwerken met topschilderijen van Rubens. Bewonder zeker ook de gebrandschilderde ramen met religieuze afbeeldingen en de schitterende altaarversieringen. De mix van barok en neogotische elementen maakt deze kathedraal nog unieker en bijzonderder.
De rondleiding met onze privégids duurt 90 minuten.
De prijs van € 14 omvat enkel de bijdrage voor de gids.
De inkom voor de kathedraal is gratis voor inwoners van de provincie Antwerpen, zo niet betaal je ter plaatse € 12 voor de inkom.
Nadien drinken we samen iets in de buurt.
Afspraakuur :14u15
Afspraakplaats :aan de ingang van de Kathedraal, Handschoenmarkt 2000 Antwerpen waar Pieter & Nicole iedereen verwelkomen.
Aanvangsuur :14u30
Reservatie :€ 14 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11
Max. personen :15
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb162)    
 
 
 
Dinsdagavondfilm 'Maria' (Pablo Larraín) 4 **** UGC AntwerpenDI 18/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitAngelina Jolie schittert achter het mysterie en de tragiek van Maria Callas
Angelina Jolie is Maria Callas in Maria, een dieptragische slotzang over de laatste week van het gevierde icoon.
Ruben Aerts, woensdag 05/02/2025 in De Standaard
Van Pablo Larraín en met Angelina Jolie, Kodi Smit-McPhee, Alba Rohrwacher
Duur: 124 min.
“Jij bent niet te laat”, klinkt het wanneer Maria Callas te laat arriveert voor een repetitie. “De anderen zijn te vroeg.” Laat het aan een diva als Callas om zich als een diva te gedragen. De beroemde sopraan overleed in 1977 aan een hartaanval, nog maar 53 jaar oud. Ze was al bij leven een icoon en zo brengt de gracieuze biopic ­Maria haar nu ook in beeld.
In de regisseursstoel zat ­Pablo Larraín. De Chileen liet met films als Jackie (over Jackie Kennedy) en Spencer (over prinses Diana) al zien met hoeveel durf hij biografische portretten aanpakt. Deze film is zowat de comeback van Angelina Jolie. In geen tijden was zij nog te zien in een rol die haar talent naar waarde schat. En nu wekt ze met een grootse vertolking Callas tot leven, als iemand die geen ­tegenspraak duldt en toch mateloos innemend is.
Maria gaat terug naar de laatste week uit het illustere leven van ‘La Callas’. Ze krijgt bezoek van een televisieploeg. “Verberg de asbakken”, beveelt ze haar huispersoneel. In een riante flat in het centrum van Parijs leefde ze teruggetrokken. Door stemproblemen had ze toen al enkele jaren niet meer op een podium gestaan.
De tv-journalist in kwestie blijkt Mandrax te heten (een speelse Kodi Smit-McPhee), naar de pillen waar Callas verslaafd aan was. “Ik wil graag met jou je leven overlopen.” Larraín is veel te bekwaam om daar een schoolse sprong terug in de tijd op te laten volgen. De film struint door haar gedachten en herinneringen. De kijker leert Callas kennen als iemand die van de schijnwerpers hield en zonder verpinken aanbeden wilde worden. De relatie met haar moeder tekende haar, net als die met Aristoteles Onassis. Hij verliet haar voor Jackie Kennedy, zo komt ook zij aan bod in de film. Daarmee is de cirkel van Larraíns drieluik over iconische vrouwen rond.

Omineus
Callas staat centraal, maar evengoed zet dit portret Angelina Jolie in de schijnwerpers. Intussen weten we dat Larraín er niet de regisseur naar is om zijn actrice met gezichtsprotheses en make-up tot een evenbeeld te modelleren. Zonder dat het afbreuk doet aan de film, blijf je door Callas heen de hele tijd Jolie zien.
De twee zijn doorheen hun leven allebei belaagd geweest door paparazzi en criticasters. Het kan niet anders of Callas’ kwetsbaarheid zal voor de actrice vertrouwd hebben aangevoeld.
Maria is even elegant als omineus, en charmant in de bijrollen van Pierfrancesco Favino en Alba Rohrwacher als minzame vazallen van het laatste uur. Andermaal toont Larraín zich een meesterlijk eigenzinnige biograaf met deze slotzang, die groots en tragisch is als een opera. Hoe kan het anders dan dat die je diep geroerd achterlaat.

Bijdrage : op vertoon van je geldige Oeverlidkaart koop je van de verantwoordelijke een filmticketje dat € 8,50 kost i.p.v. het standaardtarief van € 13,60.
Na de film gaan we samen nog iets drinken in de buurt.
Afspraakuur :19u
Afspraakplaats :UGC, Van Ertbornstraat 17, Antwerpen. Rechts van de kassa's!
Wegwijzer : Door het feit dat UGC gelegen is aan de Van Ertbornstraat 17, een zijstraat van De Keyserlei, is het zeer vlot bereikbaar met het openbaar vervoer (trein, tram, bus). Met je filmticket kan je ook goedkoper parkeren in de ondergrondse, bewaakte parking De Keyser aan de Van Ertbornstraat (net naast de inkom van de UGC. Slechts € 3 voor 3 uren!)! Valideer je parkingticket op de verdieping.
Aanvangsuur :19u15
Info :Luc F - 0484 98 38 37
of :Ben VdP - 0470 90 24 73
Wegwijzer :UGC Cinema
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b181)    
 
 
 
Bezoek met gids van het Vlinderpaleis (Nieuw gerechtshof) AntwerpenVR 21/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitSinds 2006 heeft Antwerpen een nieuwe monumentale blikvanger. Het Vlinderpaleis , zoals het nieuwe gerechtshof wel eens wordt genoemd, is één van de merkwaardigste voorbeelden van moderne architectuur in Antwerpen: een glazen huis, waarin de mensen, maar vooral zij die recht zoeken, belangrijk zijn.
Was dit nieuwe gerechtsgebouw wel echt nodig? Wat is de ‘salle des pas perdus’? Welke onderscheidingen heeft het gebouw ondertussen gekregen?
Tijdens de rondleiding met onze privégids krijgen deze en veel andere vragen een antwoord. De gids vertelt graag over de architectuur van dit iconische gebouw, ontworpen door Richard Rogers.
"Rogers hanteerde een eenvoudige strategie: bouw drie rijen kantoren die uitgeven op een centrale gang. Maak ze zo breed dat de ruimtes natuurlijk verlicht worden. Zorg ervoor dat de gebouwen niet te hoog zijn, maar lang genoeg om alle kantoorfuncties en griffies te huisvesten. Schik ze naast elkaar als een bundel asperges die wordt samengehouden in een punt dat op de as van de Amerikalei ligt en er door middel van een heraangelegd plein mee verbonden is. Ontwerp op dat knooppunt een grootse salle des pas perdus, een centrale publieksruimte waar de publieke circulatieassen van het gebouw op uitkomen. Plaats de zittingzalen op de bovenste verdieping van de kantoorgedeeltes, zodat ze ruim voorzien zijn van licht en een uitzicht bieden op de wolkenhemel en de stad. Ontwerp het dak ten slotte zo dat het complex een spectaculaire blikvanger wordt en de gehoorzalen vanbinnen een karaktervolle uitstraling krijgen." Lionel Devlieger, Vlaams Architectuur instituut
De gids gaat verder kort in op bijzonderheden van de rechtspraak.
Het uitzicht op de omgeving, zoals het Nieuw Zuid met de toren van de krachtcentrale, is prachtig, zeker vanop de hoogste verdieping!
De rondleiding met privégids duurt 90 minuten.
Nadien gaan we iets drinken in de buurt.
Meer weten over het Vlinderpaleis? Zie: https://www.regiedergebouwen.be/nl/projects/justitiepaleis-1
Afspraakuur :14u15
Afspraakplaats :onderaan de inkomtrap van het Vlinderpaleis, Bolivarplaats 20 in 2000 Antwerpen waar Pieter & Nicole iedereen verwelkomen.
Aanvangsuur :14u30
Reservatie :€ 14 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11
Max. personen :20
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb213)    
 
 
 
Praatcafé MortselVR 21/02/25
Omschrijving : Wil je graag kennismaken met Oever? Wil je weten wat we zoal organiseren en hoe alles in zijn werk gaat? Kom gerust even langs in Sportcentrum TC Blauwe Regen in Mortsel tussen 20 en 21u. om met ons en met andere Oeverleden kennis te maken.
Een van onze medewerkers zal je verwelkomen en in kleine groep een woordje uitleg geven over het reilen en zeilen binnen Oever. En erna kan je de avond op een aangename manier verder doorbrengen met andere Oeverleden!
Alle Oeverleden zijn ook welkom tussen 20u en 24u om bij te praten.
Afspraakplaats :Sportcentrum TC Blauwe Regen, Koeisteerthofdreef 125, 2640 Mortsel.
Aanvang :20u (einde 24u)
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be
Wegwijzer :Sportcentrum Blauwe Regen
Data :Zie kalender
 Top
Laatste wijziging: 09/04/2025 20:44:17 (code=25b211)    
 
 
 
Samenkomst Skivakantie Andorra van ZA 08/03 tot ZA 15/03/2025 MortselVR 21/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitDe deelnemers van de Skivakantie Andorra van ZA 08/03 tot ZA 15/03/2025 komen samen voor de kamerindeling, voor praktische afspraken en om met elkaar kennis te maken. Dus wel belangrijk dat je er bent! Indien je toch niet kan komen, laat het dan tijdig weten aan Pieter 0478 54 54 54 of pieter@oever.be
Afspraakplaats :Sportcentrum TC Blauwe Regen, Koeisteerthofdreef 125, 2640 Mortsel
Aanvangsuur :20u
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb212)    
 
 
 
Kommil Foo 'Het concert' Liers Cultuurcentrum LierZA 22/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitTijd voor muziek!
Tijd voor twee broers die avond aan avond hun duivels ontbinden en doen waar ze goed in zijn: zingen alsof hun leven er van af hangt!
Met een paar welgemikte woorden een zaal laten bulderen van het lachen, om dan, met één blik, één noot, één minuscuul gebaar, diezelfde zaal muisstil te krijgen.
Dat ook.
Mich en Raf Walschaerts met een splinternieuwe plaat onder de arm en een handvol virtuoze muzikanten in hun achterzak.
De hits, maar ook veel nieuw werk. Veel nieuw werk maar ook de hits.
Het Concert: Kommil Foo mét band!
Alano Gruarin: piano
Bruno De Groote: gitaren
Toni Vitacolonna: drums
Dieter Limbourg: sax, dwarsfluit
Licht en geluid : Koen Bellens, Bart de Koster, Lieven Gijs
www.kommilfoo.be
PS: CC Lier is bijna helemaal uitverkocht! Voor Oever hebben we tickets op de 2de rij!

GRATIS: In je ticket is een gratis drankje inbegrepen.
Afspraakuur :19u50
Afspraakplaats :aan de kassa van CC De Mol, Aarschotsesteenweg 3 in 2500 Lier
Aanvangsuur :20u15
Reservatie :€ 35 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11
Max. personen :10
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 22/02/2025 09:29:32 (code=yb221)    
 
 
 
Wandeling in Tourinnes-la-Grosse (18km). Ode aan Max Van der Linden.ZO 23/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitDeze Waalse keramist heeft zijn creativiteit ten toon gespreid in het dorp en ver daarrond. We komen onderweg enkele van zijn creaties tegen. Via Beauvechain wandelen we naar de Ferme d'Agbiermont. Hier heeft Rik, uw gids, als student gedurende enkele zomers de fruitoogst gedaan. Het is nu een woonerf. Iets verderop staat het pronkstuk van onze kunstenaar: de Gosinkapel. Tijd voor onze picknick. Daarna trekken we via de Ferme de Beausart en bijhorend bos naar Gottechain voor onze 2de halte. Dan volgt een stuk open veld en steken we voorzichtig de Naamse steenweg terug over.
We sluiten af met een mooie holle weg die ons naar het dorp leidt. Wie wil, kan nog nog wat nagenieten in het gezellige Relais St Martin (trapjes naar beneden, schuin tegenover de kerk. Be there.
Meebrengen : eten en drinken voor onderweg (2 stops in openlucht), stevige waterdichte wandelschoenen, goed weer, goed humeur
Vergeet zeker je geldige Oeverlidkaart niet zodat de verantwoordelijke de juiste lidnummers kan noteren!
Afspraakuur :10u45
Afspraakplaats :Place St Martin 2, 1320 Tourinnes-la-Grosse. Je kan vlot parkeren achter de kerk, of je kan ook wachten in de Relais.
Aanvangsuur :11u
Bijdrage : Gratis.
Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle.
Info :Rik V - 0472 44 72 43
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b232)    
 
 
 
Proevertjestocht Schriek (Heist-op-den-Berg) (8 km) Enkel Oeverleden!ZO 23/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitDit jaar gaat de proevertjestocht door in Schriek. We verkennen de meest zuidelijke deelgemeente van Heist, namelijk Schriek. We wandelen langs rustige wegen, langs velden en akkers.
Traditiegetrouw kan je tijdens onze wandeling ook smullen van 4 proevertjes. Dankzij de Landelijke Gilde van Schriek zijn het dit jaar fantasierijke hapjes of drankjes waarbij steeds plaatselijke producten worden gebruikt. Wil je mee proeven? Schrijf snel in want het aantal plaatsen is beperkt.
Deze wandeling wordt beperkt tot de 15 deelnemers die voor de wandeling + proevertjes betaalden!
De prijs omvat de wandeling + de proevertjes!
Meebrengen : gemakkelijke wandelschoenen en je geldige Oeverlidkaart!
Afspraakuur :13u15
Afspraakplaats :Parochiezaal Schriek, Leo Kempenaersstraat 16 in 2223 Schriek
Aanvangsuur :13u30
Reservatie :€ 10 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Marc VD - 0473 52 42 30
Max. personen :15
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb231)    
 
 
 
Wandeling Wouwse Plantage (± 12 km)ZO 23/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitIn de Wouwse Plantage, een landgoed van 1425 ha kronkelen oude lanen langs een bos met veel verschillende boomsoorten, zandverstuivingen en witte duinen.
Tussenstop in de taverne Golfclub Wouwse Plantage.
Na de wandeling kunnen we nog iets gebruiken in Trapke Op.
Aangepast schoeisel. Breng ook zeker je geldige Oeverlidkaart mee zodat Diane de juiste lidnummers kan noteren!
Afspraakuur :13u15
Afspraakplaats :Parking tegenover Trapke Op, Weg naar Wouw 17 in 4635 RJ Huijbergen
Aanvangsuur :13u30
Bijdrage : Gratis.
Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle.
Info :Diane DK - 0485 80 29 86
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b233)    
 
 
 
Dinsdagavondfilm 'Comeback' (Jan Roosens, Raf Roosens) 3 *** UGC AntwerpenDI 25/02/25
Omschrijving :foto bij activiteit ‘Comeback’: Veerle Baetens zoekt de moeder in zichzelf, maar de beats zitten wat in de weg
Zwetend in de technoclub tonen Veerle Baetens, haar dochter Billie-Louise Vlegels en Zwangere Guy de spiegel die kinderen hun ouders voorhouden, en vice versa.
Fien Meynendonckx in De Standaard van 04/02/2025
Van Jan Roosens, Raf Roosens en met Billie-Louise Vlegels, Veerle Baetens, Gorik van Oudheusden
Duur: 83 min.
In dit langspeeldebuut van de ­regisserende broers Jan en Raf Roosens vertolken Veerle Baetens en haar debuterende dochter Billie-Louise Vlegelseen fictief moeder-dochterduo. Op een soundtrack van bonkende beats buigt Comeback zich over ouderschap en wat dat inhoudt. Voor de veertienjarige Ava betekent het dat ze enorm opkijkt naar haar moeder Naomi. Weinig tieners die hun ouders zo adoreren, maar het helpt dat Naomi de grote afwezige is in Ava’s leven, én een hippe techno-dj. Ze bouwt op Ibiza aan een solocarrière na de breuk met Ava’s vader, een serene eerste filmrol voor Gorik van Oudheusden (Zwangere Guy). Wanneer Naomi opduikt in Brussel, doet Ava er alles aan om een plek in haar leven, en in het technomilieu, te bemachtigen.
Het is naast dat eenvoudige verhaal vooral de eigen visuele stijl die Comeback doet dansen. De broers draaiden hun film analoog, op 16mm-film. Geholpen door de tactiele cinematografie van Sander Vandenbroucke, staan de beelden daardoor in contrast met de kille technowereld. De stroboscoop van de danceclubs dreunt door in de belichting, zoals de zon die flikkerend door de bomen schijnt, of straatlantaarns die ritmisch hun licht in een rijdende auto werpen. Het nachtleven loopt op die manier door in de dagelijkse realiteit op Ava’s kunstschool en thuis.
Ondertussen zien we de gezinsleden constant gereflecteerd in ramen en andere oppervlakken. Dat ziet er sfeervol uit, en symboliseert meteen ook hoe kinderen hun ouders weerspiegelen en andersom. In het allereerste beeld, een extreme close-up van Ava, lijkt zowel de actrice als haar personage onwaarschijnlijk hard op haar moeder. De intieme film gebruikt de rest van de speeltijd om hun subtiele verschillen te onderstrepen.
Van Oudheusden is warm en vaderlijk als de chef-kok die de dwingende dansmuziek verliet voor een rustig bestaan vol yoga en liefde. Hij dient als Ava’s noodzakelijke anker maar zijn personage, en zijn inspirerende oneliners, blijven oppervlakkig. Ava’s scènes met Naomi baden dan weer in een bijna romantische sfeer. Die benadrukt hoe een ouder-kindrelatie ook een liefdesrelatie is die, zoals elke relatie, evolueert. Net als de film zelf trouwens, die stilletjes verandert van een parabel over ambitie naar een verhaal over zoekende ouders. Naomi schippert tussen verschillende vormen van moederschap. Ze is de traditionele ‘slechte’ moeder, die haar eigen noden boven die van haar kind stelt. Ze is de beste vriendin. Ze is alles wat vaders in films al zo vaak mochten zijn zonder daarvoor veroordeeld te worden. Baetens’ ogen zeggen het allemaal: Naomi’s onhandige liefde voor Ava is oprecht, maar ook een hindernis.
In de backstage van de technoclub praten artiesten tegen Ava alsof ze een volwassene is. Over de problemen van haar moeder, over drank en drugs, over mature onderwerpen die haar petje te boven gaan. Vlegels vat mooi die dualiteit van een tiener, zoals ze met grote ogen verdwaalt tussen kindertijd en volwassenheid. Maar door de klemtoon op sfeer, lichtspel en stijl, en de constante aanwezigheid van de technomuziek van The Subs, kozen de broers Roosens ook voor afstandelijkheid. Het lijflied van Ava en Naomi, Elle danse seule van Axelle Red, onderlijnt hoe iedereen alleen is, zelfs wanneer ze samen zijn. Het is dat gevoel waar ook de kijker mee blijft zitten. Net te weinig emotioneel meegesleept, een beetje alleen in de kou.
Bijdrage : op vertoon van je geldige Oeverlidkaart koop je van de verantwoordelijke een filmticketje dat € 8,50 kost i.p.v. het standaardtarief van € 13,60.
Na de film gaan we samen nog iets drinken in de buurt.
Afspraakuur :19u15
Afspraakplaats :UGC, Van Ertbornstraat 17, Antwerpen. Rechts van de kassa's!
Wegwijzer : Door het feit dat UGC gelegen is aan de Van Ertbornstraat 17, een zijstraat van De Keyserlei, is het zeer vlot bereikbaar met het openbaar vervoer (trein, tram, bus). Met je filmticket kan je ook goedkoper parkeren in de ondergrondse, bewaakte parking De Keyser aan de Van Ertbornstraat (net naast de inkom van de UGC. Slechts € 3 voor 3 uren!)! Valideer je parkingticket op de verdieping.
Aanvangsuur :19u30
Info :Luc F - 0484 98 38 37
of :Ben VdP - 0470 90 24 73
Wegwijzer :UGC Cinema
 Top
Laatste wijziging: 23/02/2025 09:40:24 (code=25b251)    
 
 
 
Antwerp Symphony Orchestra Kristallen klanken met Mozart en Beethoven AntwerpenDO 27/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitMaar liefst 41 symfonieën schreef Wolfgang Amadeus Mozart, en wat een weg legde hij af doorheen al die werken. Acht jaar oud was hij toen hij zijn eerste, kristalheldere symfonie componeerde; met de sprankelende Jupitersymfonie zette hij de kroon op zijn symfonische oeuvre. Ook op vocaal vlak was Mozart een buitengewoon genie, een status die hij deelt met Ludwig Van Beethoven. Net als Mozart geeft hij zijn personage vorm via de muziek: hij bezingt alle facetten van de liefde, terwijl het kleurrijke orkest van de ene naar de andere emotie schakelt. Het Antwerp Symphony Orchestra verkeert in uitmuntend gezelschap met de sopraan Chen Reiss, wereldwijd geprezen als vertolkster van dit repertoire, en de befaamde dirigent Ivor Bolton, een prominente gast in de grootste concertzalen en operahuizen.

Dirigent Ivor Bolton
Sopraan Chen Reiss

Programma
Mozart La clemenza di Tito, KV 621 (ouverture)
Beethoven Primo amore, piacer del ciel
Mozart Symfonie nr. 1 in Es, KV 16
Beethoven Ah, perfido, opus 65
Mozart Symfonie nr. 41 in C, KV 551, ‘Jupiter’
De normale prijs van een ticket is € 39.
Afspraakuur :19u30
Afspraakplaats :aan de inkom van de Koningin Elisabethzaal, Astridplein 16 te 2018 Antwerpen waar Pieter & Nicole iedereen verwelkomen.
Aanvangsuur :20u
Reservatie :€ 31,20 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11
Max. personen :8
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=yb271)    
 
 
 
Oevercafé MortselVR 28/02/25
Omschrijving : Niets te doen op vrijdagavond? Geen probleem! Kom gerust even langs in Sportcentrum TC Blauwe Regen in Mortsel om, tussen pot en pint, de avond op een aangename manier door te brengen met andere Oeverleden!
Alle Oeverleden zijn welkom tussen 20u en 24u om bij te praten met een drankje.
GEEN info: Op een Oevercafé wordt geen info gegeven aan de nieuwkomers!
Afspraakplaats :Sportcentrum TC Blauwe Regen, Koeisteerthofdreef 125, 2640 Mortsel.
Aanvang :20u (einde 24u)
Info :Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be
Wegwijzer :Sportcentrum Blauwe Regen
Data :Zie kalender
 Top
Laatste wijziging: 09/04/2025 20:46:22 (code=25b281)    
 
© Oever V.Z.W. Durentijdlei 52, 2930 BrasschaatGSM 0478/54 54 54 | pieter@oever.be