Login 
banner
 
 
 
 
Oever !? Activiteiten Nieuwsbrief Ledenluik
   Deze week
   Deze maand
   Nieuw bijgekomen
   Op datum
   Ook voor Niet-leden
   Periodieke activiteiten
   Op soort
   Zoek activiteiten
   Reservatieregels
   Fuiven
   Weekends en Reizen
   Carpooltarieven
   Verslagen
   Annulatievoorwaarden
 
  U bevindt zich hier Activiteiten U bevindt zich hier Deze maand terug vorige   afprinten print
delen mail
 
NIEUWSBRIEF
Verzend  Alleen link
ACTIVITEITEN
pijl lMei 2026pijl r
madiwodovrzazo
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
MEEST GELEZEN
Oever !?
Deze week
Activiteiten
FUIVEN Singles
Foto's
Nieuwsbrief
ZOEK op oever.be
google-logoOk
Oever activiteitentitel
subtitelActiviteiten op 19 Mei 2026
 
Vorige maandOverzichtVolgende maand

 
 
Dinsdagavondfilm 'Love me tender' (Anna Cazeneuve-Cambet) 3 *** UGC AntwerpenDI 19/05/26
Omschrijving :foto bij activiteitDe recensie van Paris Match: 3***
Net als zijn heldin (de sensuele Vicky Krieps), voor wie zwemmen een dagelijkse, bijna levensnoodzakelijke bezigheid is, is dit een film die nooit van zijn baan wijkt, die het aandurft om het abnormale, het amorele en de pijnlijke zelfverloochening aan de orde te stellen om in overeenstemming met jezelf te kunnen leven. Sociale, persoonlijke, bijna sensuele opoffering wanneer Paul ten tonele verschijnt, een jongetje dat het middelpunt zal worden van een verschrikkelijke strijd. Een soort “Kramer versus Kramer” 2.0, geïnspireerd op het gelijknamige boek van Constance Debré: een pijnlijk portret van een vrouw die haar emotionele voorkeuren durft te aanvaarden en te verdedigen, tegenover een ex-echtgenoot die begripvol lijkt te zijn maar duidelijk homofoob is, en niet in staat is om de afwijzing van de normen te begrijpen (of op zijn minst te respecteren) van diegene van wie hij hield binnen comfortabele sociale conventies.
Maar bovenal is de kracht van Anna Cazeneuve-Cambet (van wie we al zeer te spreken waren over haar vorige film, “De l’or pour les chiens”) dat ze erin slaagt een portret te schetsen van een vrouw die durft af te zien van bepaalde dingen om te kunnen bestaan. Een discours dat onvermijdelijk ontwrichtend is, maar dat ze met menselijkheid, respect en een prachtige levenskracht uitdraagt. De film legt op scherpzinnige wijze de tekortkomingen bloot van een samenleving die beweert bevrijd en open te staan voor verschillen, maar die haar vooroordelen niet kan loslaten. “Love me tender” is in dit opzicht een krachtige liefdeskreet, die de moraal en de norm op zijn kop zet.
Een verontrustende film, die niet met de stroom meegaat, maar getuigt van een gloeiende openhartigheid en vrijheid.
Van Anna Cazenave Cambet en met Vicky Krieps, Antoine Reinartz, Monia Chokri, Vigo Ferrera-Redier, Aurélia Petit, Park Ji-min
Duur: 2u14
Bijdrage : op vertoon van je geldige Oeverlidkaart koop je van de verantwoordelijke een filmticketje dat € 9 kost i.p.v. het standaardtarief van € 14,90.
Na de film gaan we samen nog iets drinken in de buurt.
Afspraakuur :19u25
Afspraakplaats :UGC, Van Ertbornstraat 17, Antwerpen. Rechts van de kassa's!
Wegwijzer : Door het feit dat UGC gelegen is aan de Van Ertbornstraat 17, een zijstraat van De Keyserlei, is het zeer vlot bereikbaar met het openbaar vervoer (trein, tram, bus). Met je filmticket kan je ook goedkoper parkeren in de ondergrondse, bewaakte parking De Keyser aan de Van Ertbornstraat (net naast de inkom van de UGC. Slechts € 3 voor 3 uren!)! Valideer je parkingticket op de verdieping.
Aanvangsuur :19u45
Info :Luc F - 0484 98 38 37 - lucferny@hotmail.com.
of :Ben VdP - 0470 90 24 73 - ben.vanderpoorten@skynet.be.
Wegwijzer :UGC Cinema, Antwerpen
 Top
Laatste wijziging: 18/05/2026 14:10:48 (code=26e192)    
 
© Oever V.Z.W. Durentijdlei 52, 2930 BrasschaatGSM 0478/54 54 54 | pieter@oever.be