Login 
banner
 
 
 
 
Oever !? Activiteiten Nieuwsbrief Ledenluik
   Deze week
   Deze maand
   Nieuw bijgekomen
   Op datum
   Ook voor Niet-leden
   Periodieke activiteiten
   Op soort
   Zoek activiteiten
   Reservatieregels
   Fuiven
   Weekends en Reizen
   Carpooltarieven
   Verslagen
   Annulatievoorwaarden
 
  U bevindt zich hier Activiteiten U bevindt zich hier Deze maand terug vorige   afprinten print
delen mail
 
NIEUWSBRIEF
Verzend  Alleen link
ACTIVITEITEN
pijl lOktober 2024pijl r
madiwodovrzazo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
MEEST GELEZEN
Oever !?
Deze week
FUIVEN Singles
Activiteiten
Foto's
Nieuwsbrief
ZOEK op oever.be
google-logoOk
Oever activiteitentitel
subtitelActiviteiten op 15 Oktober 2024
 
Vorige maandOverzichtVolgende maand

 
 
Dinsdagavondfilm Lee (Ellen Kuras) 3*** UGC AntwerpenDI 15/10/24
Omschrijving :foto bij activiteitKate Winslet schittert in ‘Lee’, een oorlogsfilm waarvoor ze negen jaar aan de kar moest trekken.
De onnavolgbare Kate Winslet werpt nieuw licht op fotografe Lee Miller en de gruwelen van de Tweede Wereldoorlog. Een klassieke, maar bijzonder effectieve biografie van een vergeten vrouw.
Fien Meynendonckx in De Standaard van 08/10/2024
Van Ellen Kuras en met Kate Winslet, Andy Samberg, Alexander Skarsgård
Duur: 117 min.
Kate Winslet moest negen jaar aan de kar trekken om Lee op het grote scherm te krijgen, en tijdens die moeizame productieperiode werkten zeven verschillende schrijvers aan het scenario. Dat merk je aan de rare stemmingswisselingen in deze biografie van Lee Miller, het ex-model dat tijdens de Tweede Wereldoorlog haar levensdoel vond als oorlogsverslaggever voor Vogue. Niettemin staat Winslet onvermoeibaar te schitteren. Ze bevestigt niet alleen haar reputatie als actrice zonder gêne, ze heeft voldoende uitstraling om het magnetische fenomeen Miller eer aan te doen. De fotografe was moedig en onverzettelijk, niet alleen tegen elke vorm van seksisme, maar vooral als één van de eerste getuigen die de gruwelen van de Holocaust communiceerde met de buitenwereld.
De klassieke biopic-structuur van Lee, opgebouwd rond een interview met de oudere Miller, staat emotionele ontlading wat in de weg. Maar die komt er uiteindelijk toch, wanneer ze haar bekendste foto maakt: een zelfportret in het bad van de Führer zelf. Dat is ook het moment waarop Ellen Kuras toont dat ze de juiste regisseur is voor dit verhaal over ‘kijken’ – zelfs al verspilt ze in een handvol scènes de talenten van Marion Cotillard en de rest van de ijzersterke sterrencast.
Kuras was cinematografe toen ze Winslet leerde kennen op de set van Eternal sunshine of the spotless mind. Ze werpt, net als Miller, een onbevangen blik op een onderwerp dat we denken te kennen. Door haar ogen is Lee een oprechte aanklacht tegen oorlog, en tegen de gevoelloosheid van een afstandelijk publiek. Wie meekijkt over de schouder van Winslet, gaat opnieuw voor de eerste keer een concentratiekamp binnen. Hoe ongevoelig we ook zijn voor wreedheden, Lee laat de verdoving uitwerken.
Bijdrage : op vertoon van je geldige Oeverlidkaart koop je van de verantwoordelijke een filmticketje dat € 8,50 kost i.p.v. het standaardtarief van € 13,60.
Na de film gaan we samen nog iets drinken in de buurt.
Afspraakuur :19u
Afspraakplaats :UGC, Van Ertbornstraat 17, Antwerpen. Rechts van de kassa's!
Wegwijzer : Door het feit dat UGC gelegen is aan de Van Ertbornstraat 17, een zijstraat van De Keyserlei, is het zeer vlot bereikbaar met het openbaar vervoer (trein, tram, bus). Met je filmticket kan je ook goedkoper parkeren in de ondergrondse, bewaakte parking De Keyser aan de Van Ertbornstraat (net naast de inkom van de UGC. Slechts € 3 voor 3 uren!)! Valideer je parkingticket op de verdieping.
Aanvangsuur :19u15
Info :Luc F - 0484 98 38 37
of :Ben VdP - 0470 90 24 73
Wegwijzer :UGC Cinema
 Top
Laatste wijziging: 11/10/2024 23:57:13 (code=xj151)    
 
© Oever V.Z.W. Durentijdlei 52, 2930 BrasschaatGSM 0478/54 54 54 | pieter@oever.be