Login 
banner
 
 
 
 
Oever !? Activiteiten Nieuwsbrief Ledenluik
   Deze week
   Deze maand
   Nieuw bijgekomen
   Op datum
   Ook voor Niet-leden
   Periodieke activiteiten
   Op soort
   Zoek activiteiten
   Reservatieregels
   Fuiven
   Weekends en Reizen
   Carpooltarieven
   Verslagen
   Annulatievoorwaarden
 
  U bevindt zich hier Activiteiten U bevindt zich hier Deze maand terug vorige   afprinten print
delen mail
 
NIEUWSBRIEF
Verzend  Alleen link
ACTIVITEITEN
pijl lFebruari 2025pijl r
madiwodovrzazo
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
MEEST GELEZEN
Oever !?
Deze week
Activiteiten
FUIVEN Singles
Foto's
Nieuwsbrief
ZOEK op oever.be
google-logoOk
Oever activiteitentitel
subtitelActiviteiten op 11 Februari 2025
 
Vorige maandOverzichtVolgende maand

 
 
Dinsdagavondfilm ‘My favourite cake’ (Maryam Moghadam en Behtash Sanaeeha) 4**** Cartoon's AntwerpenDI 11/02/25
Omschrijving :foto bij activiteitIraanse regisseurs kregen huisarrest, al is hun film ‘My favourite cake’ een romantische komedie over liefde op leeftijd
Een Iraans koppel maakte een hartverwarmende romantische komedie over een 70-jarige weduwe die op zoek gaat naar liefde. De regisseurs staan nu onder huisarrest en wachten op hun proces.
Leni Debacker in De Standaard van 28/01/25
Van Maryam Moghadam en Behtash Sanaeeha en met Lili Farhadpour en Esmaeel Mehrabi
Duur: 97 min.
Het scheelde niet veel of My favourite cake was nooit in de zalen verschenen. Te controversieel, oordeelde de Iraanse overheid. Nochtans is het een romantische komedie, doorgaans geen al te aanstootgevend genre. Maar net zoals veel van hun Iraanse collega-filmmakers geven Maryam Moghadam en Behtash Sanaeeha subtiel kritiek op het regime dat zijn bevolking in een wurggreep houdt. Dat werd hun niet in dank afgenomen.
De autoriteiten hadden vernomen dat vrouwen in de film hun hidjab niet netjes dragen, dat de zedenpolitie bekritiseerd wordt en dat er alcohol gedronken wordt. Daarop namen ze de paspoorten, computers en harde schijven van de regisseurs in beslag. Gelukkig was er een kopie van hun film opgeslagen in Parijs. Zo kon favourite cake vorig jaar toch in première gaan op het filmfestival in Berlijn, waar hij twee prijzen opstreek.
Voor de filmmakers liep het minder goed af. Niet alleen mochten ze de première niet bijwonen, na urenlange ondervragingen zijn ze ook onder huisarrest geplaatst. De reden? Ze hebben een “vulgaire” film gemaakt, zouden antiregeringspropaganda verspreiden en prostitutie promoten. Dit jaar moeten ze voor de rechter verschijnen. De absurde aanklachten maken hun tedere film over hoe je nooit te oud bent om te leren leven, alleen maar relevanter. Het is een zachte daad van verzet.
Illegale wijn
Lili Farhadpour, actrice, schrijfster én activiste, had het lef om de hoofdrol te spelen. Ze is ontwapenend als de 70-jarige Mahin, die alleen woont in een groot huis met een weelderige tuin. Elke dag blijft ze tot de middag in bed liggen. Voor wie zou ze moeten opstaan? Haar man is dertig jaar geleden gestorven en haar dochter en kleinkinderen hebben het land al lang verlaten.
Mahin beslist om na al die tijd de liefde opnieuw een kans te geven, maar vlot verloopt dat niet. Ze is al verloren als ze een QR-code op café moet scannen, laat staan dat een datingapp iets voor haar is. Dus gaat ze op zoek naar een geschikte man in een park en in een restaurant voor gepensioneerden. Daar heeft ze beet: ook taxichauffeur Faramarz (Esmaeel Mehrabi) eet alleen en heeft niemand die op hem wacht. Ze nodigt hem bij haar thuis uit, en probeert hem te verleiden met sloten illegale wijn, zelfgemaakte dolma’s en haar favoriete cake. Ze dansen samen – verboden voor ongehuwden – en de hidjab gaat uit.
Geheime opnamen
Net als Mahin is Faramarz een onafhankelijke geest. Ooit botste hij met de zedenpolitie, omdat hij een muziekinstrument bespeelde in een bruiloftsband – ook al verboden. Beiden herinneren zich nog goed de vrijere tijden van voor de Iraanse Revolutie. Dat maakt deze zeventigers staatsgevaarlijk.
Verwacht dan ook geen mierzoete romcom. In Iran is er geen ruimte voor al te veel lichtheid. Alles is politiek, zelfs de hunkering van twee oude zielen. Het maakt van My favourite cake niet alleen een hartverwarmende, maar ook een aangrijpende film.
De opnamen vonden grotendeels in het geheim plaats in 2022, toen er net hevige protesten aan de gang waren tegen het regime. Voor Moghadam en Sanaeehma blijft het bang afwachten welke prijs ze daarvoor zullen moeten betalen. In hun thuis­land is My favourite cake verboden, maar intussen circuleren er wel tal van digitale kopieën en worden de regisseurs bedolven onder steunbetuigingen. Het verzet dooft niet uit.
Na de film gaan we samen nog iets drinken!
Afspraakuur :19u40
Afspraakplaats :aan de kassa van Cartoon's, Kaasstraat 4-6 Antwerpen.
Wegwijzer : door het feit dat de Cartoon’s gelegen is aan de Kaasstraat nabij het Stadhuis en de Grote Markt, is het zeer vlot bereikbaar met het openbaar vervoer (trein, tram, bus).
Aanvangsuur :20u
Info :Luc F - 0484 98 38 37
of :Ben VdP - 0470 90 24 73
Wegwijzer :Cartoon's Cinema
 Top
Laatste wijziging: 21/02/2025 19:55:20 (code=25b111)    
 
© Oever V.Z.W. Durentijdlei 52, 2930 BrasschaatGSM 0478/54 54 54 | pieter@oever.be