Login 
banner
 
 
 
 
Oever !? Activiteiten Nieuwsbrief Ledenluik
   Deze week
   Deze maand
   Nieuw bijgekomen
   Op datum
   Ook voor Niet-leden
   Periodieke activiteiten
   Op soort
   Zoek activiteiten
   Reservatieregels
   Fuiven
   Weekends en Reizen
   Carpooltarieven
   Verslagen
   Annulatievoorwaarden
 
  U bevindt zich hier Activiteiten U bevindt zich hier Deze maand terug vorige   afprinten print
delen mail
 
NIEUWSBRIEF
Verzend  Alleen link
ACTIVITEITEN
 Juni 2025pijl r
madiwodovrzazo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
MEEST GELEZEN
Oever !?
Deze week
Activiteiten
FUIVEN Singles
Foto's
Nieuwsbrief
ZOEK op oever.be
google-logoOk
Oever activiteitentitel
subtitelActiviteiten op 10 Juni 2025
 
OverzichtVolgende maand

 
 
Dinsdagavondfilm 'Jeunes mères' (Jean-Pierre en Luc Dardenne) 4**** UGC AntwerpenDI 10/06/25
Omschrijving :foto bij activiteitIn ‘Jeunes mères’ zuigen de broers Dardenne je mee in hun verhaal over vijf tienermoeders ★★★★☆
De Belgische broers Dardenne wonnen in Cannes de scenarioprijs voor Jeunes mères, een empathische kijk op het leven van vijf tienermoeders.
Ruben Aerts 3 juni 2025 om 23:59
Nervositeit aan de bushalte. Een tienermeisje – hoogzwanger – staat op het punt om er voor het eerst haar biologische moeder te ontmoeten. Vruchteloos, ze briest op de terugreis naar huis: “Ik wil weten wááróm ze me destijds heeft gedumpt.” Krijgt haar eigen kind straks wel het familieplaatje dat ze zelf moest missen?
Niemand kan zeggen dat Jeunes mères met die titel de kijker schromelijk op het verkeerde been zet. Jean-Pierre en Luc Dardenne schenken graag klare wijn, al sinds L’enfant en Le fils. In Tori et Lokita voerden ze drie jaar geleden nog twee minderjarige vluchtelingen op. Nu zetten de Luikse broers met vijf (nakende) tienermoeders in op een thematiek die veel minder in de politieke vuurlinie ligt. Laat het aan hen om daar onbeschroomd en empathisch mee aan de slag te gaan.
Dat de meisjes zelf zijn opgegroeid in een wankele thuisomgeving, is snel duidelijk. In een opvangtehuis dat hen op een beter spoor wil zetten vinden ze hulp zonder oordelen of vingerwijzen, naast steun bij elkaar. Met vallen, aarzelen en opstaan oefenen ze nu zelf het moeder-zijn. Kunnen ze hun weg vinden in zo’n leven?
Zo schetsen de Dardennes een sociaal milieu waar de krijtlijnen die zijn uitgetekend door de vorige generatie het onmogelijk maken om te ontsnappen uit de marge. Je zult maar het kind van een jeune mère zijn en het zelf anders willen, tot je zelf plots zwanger blijkt. Dan is het gissen hoe je dat toch klaarspeelt. Hoe herken je een fout vriendje als je moeder nooit graten vond in de toxische types die haar het leven zuur maakten?
Mozaïekvertelling
Onmiskenbaar hangt er iets voorbestemds over Jeunes mères, een mozaïekvertelling die in heel wat opzichten vintage Dardenne is – ook nu weer speelt het zich af in het Waalse Seraing, waar de broers zich wederom het lot aantrekken van wie met weinig cadeaus door het leven moet. Met het maison maternelle als zesde protagonist zetten ze echter een bastion van hoop centraal. Hier wordt nog geloofd in de kracht om je leven in een andere plooi te kunnen leggen, against all odds.
En passant laat de film zien hoe bepalend de rol kan zijn van zulke sociale initiatieven, die in het huidige klimaat onder druk staan (en zo sluipt er toch weer iets politieks in de film). Een plek waar geduld en mededogen nog vooropstaan, het kan zomaar.
Jeunes mères is ook nu weer cinéma humain zonder opsmuk, met een camera die de jonge vrouwen dicht op de huid zit. Het zuigt je als kijker mee in hun verhaal, ingetogen en wars van sensatie. Waarachtigheid drijft te allen tijde boven, in de wendingen van deze levens en de pure vertolkingen van de actrices.
Voor illusies is geen ruimte in de jongste Gouden Palm-kanshebber van de broers, die in Cannes bekroond werd voor het scenario. Toch schetsen ze een hoopvol plaatje, zonder toegevoegde suikers of naïviteit. Het rauwe leven laat zich niet zomaar wegwuiven. Ook nu weer zijn de Dardennes onontkoombaar eerlijk. Maar het gordijn mag finaal wel op een kier, zodat de zon naar binnen kan. Een maatschappij die niet gelooft dat het roer om kan, is bij voorbaat verloren.
Jeunes mères
Van: Jean-Pierre en Luc Dardenne
Met : Babette Verbeek, Elsa Houben, Janaina Halloy Fokan, Lucie Laruelle, Samia Hilmi (104 min.)
In de bioscoop
Bijdrage : op vertoon van je geldige Oeverlidkaart koop je van de verantwoordelijke een filmticketje dat € 9 kost i.p.v. het standaardtarief van € 14,90.
Na de film gaan we samen nog iets drinken in de buurt.
Afspraakuur :19u15
Afspraakplaats :UGC, Van Ertbornstraat 17, Antwerpen. Rechts van de kassa's!
Wegwijzer : Door het feit dat UGC gelegen is aan de Van Ertbornstraat 17, een zijstraat van De Keyserlei, is het zeer vlot bereikbaar met het openbaar vervoer (trein, tram, bus). Met je filmticket kan je ook goedkoper parkeren in de ondergrondse, bewaakte parking De Keyser aan de Van Ertbornstraat (net naast de inkom van de UGC. Slechts € 3 voor 3 uren!)! Valideer je parkingticket op de verdieping.
Aanvangsuur :19u30
Info :Luc F - 0484 98 38 37
of :Ben VdP - 0470 90 24 73
Wegwijzer :UGC Cinema, Antwerpen
 Top
Laatste wijziging: 04/06/2025 15:05:24 (code=25f101)    
 
 
 
Antwerp Symphony Orchestra Laureatenconcert Koningin Elisabethwedstrijd (Nikola Meeuwsen, Wataru Hisasue, Valère Brunon, Marc Albrecht) AntwerpenDI 10/06/25
Omschrijving :foto bij activiteitGefeliciteerd Nikola Meeuwsen, Wataru Hisasue en Valère Burnon! Maak nog snel de eerste drie laureaten van de Elisabethwedstrijd 2025 live mee, onder leiding van toekomstig chef-dirigent Marc Albrecht.
De laureaten van de Koningin Elisabethwedstrijd hebben zich tijdens de laatste week van het concours afgezonderd in de Koningin Elisabethkapel, en als apotheose zwaaien ze het Belgische publiek uit met het traditionele laureatenconcert in de Koningin Elisabethzaal.
In deze uitmuntende akoestiek brengen ze samen met het Antwerp Symphony Orchestra de meest indrukwekkende stukken uit het pianorepertoire ten gehore. Mis deze afspraak met de toekomst niet, want dit is een nieuwe generatie sterpianisten die na een overtuigende passage op de wereldberoemde wedstrijd aan de start staan van een internationale carrière!

Programma
Beethoven Pianoconcerto nr. 4 in G, opus 58
Grieg Pianoconcerto in a, opus 16
Chopin Pianoconcerto nr. 1 in e, opus 11
Dirigent: Marc Albrecht
piano: Nikola Meeuwsen
piano: Wataru Hisasue
piano: Valère Brunon
De normale prijs van een ticket is € 39.
Afspraakuur :19u30
Afspraakplaats :aan de inkom van de Koningin Elisabethzaal, Astridplein 16 te 2018 Antwerpen
Aanvangsuur :20u
Reservatie :€ 33,50 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266.
Vermeld lidnummer, datum en activiteit
Info :Ben VdP - 0470 90 24 73
Max. personen :8
Annulatie :Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten
 Top
Laatste wijziging: 06/06/2025 22:02:53 (code=25f102)    
 
© Oever V.Z.W. Durentijdlei 52, 2930 BrasschaatGSM 0478/54 54 54 | pieter@oever.be