Oever activiteiten | |
| Deze week (tot 02/02/2025) |
|
|
|
|
|
|
| Dinsdagavondfilm 'The Room Next Door' (Pedro Almodóvar) 3,5 *** UGC Antwerpen | DI 21/01/25 |
|
Omschrijving : | ‘The Room Next Door’ illustreert het gerijpte vakmanschap van Pedro Almodóvar
Dave Mestdach, Chef film van Knack Focus, 07/01/2025
Van Pedro Almodóvar en met Tilda Swinton, Julianne Moore, John Turturro
Duur: 1u47'
The Room Next Door is niet Pedro Almodóvars beste werk, maar blijft een verfijnde en tedere meditatie over afscheid nemen.
Ken Loach kreeg de Gouden Palm voor I, Daniel Blake en The Wind That Shakes the Barley. Roman Polański won een Oscar voor The Pianist en Martin Scorsese moest op een Academy Award wachten tot The Departed. Het gebeurt wel vaker dat grote regisseurs prijzen pakken voor werken die niet tot hun allerbeste behoren en dat geldt ook voor Pedro Almodóvar. Vorig jaar, op zijn 75e, kreeg de Madrileense maestro de Gouden Leeuw van Venetië – zijn eerste grote festivaltriomf – voor The Room Next Door. Maar ook al klopt er een groot hart in en is hij verfijnd gemaakt, de film is minder krachtig dan meesterwerken als Todo sobre mi madre, Hable con ella of Volver.
Zijn eerste Engelstalige langspeelfilm reflecteert over vriendschap en doodgaan. De terminaal zieke oorlogscorrespondente Martha (Tilda Swinton) roept de hulp in van schrijfster Ingrid (Julianne Moore), een vriendin van jaren geleden. Martha vraagt Ingrid om in ‘de nabije kamer’ te zijn wanneer ze met een op het dark web bestelde pil haar leven beëindigt. Wat volgt is een superieure soap over afscheid nemen en de herinneringen die in de kamer hangen tussen mensen die ooit close waren.
Visueel is de film vintage Almodóvar: er zijn de rijke kleuren, het luxueuze productiedesign – die modernistische villa! – en de opbouw van spanning door bijna dromerige sequenties. Toch is The Room Next Door – waarin echo’s van Ingmar Bergmans De grote stilte te horen zijn – een meer ingehouden werk. De subversieve humor en dramatische intensiteit die Almodóvars films zo vaak textuur geven, blijven op de achtergrond. Tenzij die flashback waarin Swinton een homoseksuele karmeliet ontmoet tijdens de Irak-oorlog écht als grap is bedoeld.
Ze worden vervangen door een zen-achtige rust die een toefje te stil lijkt voor de spanning die de thematiek triggert. De onderwerpen – euthanasie, het verstrijken van de tijd – worden met (te veel?) zorg behandeld waardoor de film niet altijd het juiste ritme vindt en blijft hangen in zijn gekunsteldheid. Sommige dialogen klinken alsof ze zijn geknipt uit een zelfhulpboek voor vereenzaamde bourgeoisvrouwen in de overgang.
Toch is er veel om te bewonderen. De cinematografie oogt exquis, de gekwelde score van componist Alberto Iglesias weeft zich elegant door het verhaal, en Swinton en Moore vormen een duo waarvan een verfijnde chemie uitgaat, al toont Swinton in de snotterscčnes dat er geen grote soapactrice aan haar verloren ging. Dat alles resulteert in een film die niet schreeuwt maar fluistert, bij momenten subtiel ontroert en te allen tijde het gerijpte vakmanschap van Almodóvar illustreert.
Tip: luister naar de soundtrack (muziek van Alberto Iglesias) via Spotify: https://open.spotify.com/album/6JDpsgYpOF3vNviR6CaCGS.
Droevig maar heel mooi!
|
Bijdrage : | op vertoon van je geldige Oeverlidkaart koop je van de verantwoordelijke een filmticketje dat € 8,50 kost i.p.v. het standaardtarief van € 13,60.
Na de film gaan we samen nog iets drinken in de buurt. |
Afspraakuur : | 19u10 |
Afspraakplaats : | UGC, Van Ertbornstraat 17, Antwerpen. Rechts van de kassa's!
|
Wegwijzer : | Door het feit dat UGC gelegen is aan de Van Ertbornstraat 17, een zijstraat van De Keyserlei, is het zeer vlot bereikbaar met het openbaar vervoer (trein, tram, bus). Met je filmticket kan je ook goedkoper parkeren in de ondergrondse, bewaakte parking De Keyser aan de Van Ertbornstraat (net naast de inkom van de UGC. Slechts € 3 voor 3 uren!)! Valideer je parkingticket op de verdieping. |
Aanvangsuur : | 19u30 |
Info : | Luc F - 0484 98 38 37 - lucferny@hotmail.com. |
of : | Ben VdP - 0470 90 24 73 - ben.vanderpoorten@skynet.be. |
Wegwijzer : | UGC Cinema |
|
|
|
Laatste wijziging: 17/01/2025 10:46:26 (code=ya211) |
|
|
|
|
|
| Oevercafé Mortsel | VR 24/01/25 |
|
Omschrijving : | Niets te doen op vrijdagavond? Geen probleem! Kom gerust even langs in Sportcentrum TC Blauwe Regen in Mortsel om, tussen pot en pint, de avond op een aangename manier door te brengen met 3 andere Oeverleden!
Alle Oeverleden zijn welkom tussen 20u en 24u om bij te praten met een drankje.
GEEN info: Op een Oevercafé wordt geen info gegeven aan de nieuwkomers!
|
Afspraakplaats : | Sportcentrum TC Blauwe Regen, Koeisteerthofdreef 125, 2640 Mortsel. |
Aanvang : | 20u (einde 24u) |
Info : | Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be |
Wegwijzer : | Sportcentrum Blauwe Regen |
Data : | Zie kalender |
|
|
|
Laatste wijziging: 14/01/2025 00:00:00 (code=ya241) |
|
|
|
|
|
| Samenkomst Fietsvakantie Zweden van ZA 05/07 tot ZO 13/07 (of MA 14/07/2025) Mortsel | VR 24/01/25 |
|
Omschrijving : | Om 20u komen alle deelnemers van de Fietsvakantie Zweden van ZA 05/07 tot ZO 13/07 (of MA 14/07/2025)samen voor praktische afspraken en om met elkaar kennis te maken. Dus wel belangrijk dat je er bent! Indien je toch niet kan komen, laat het dan tijdig weten aan Mieke V - 03 455 11 32 - 0483 58 50 84 - mieke.vivijs@telenet.be. |
Afspraakplaats : | Sportcentrum TC Blauwe Regen, Koeisteerthofdreef 125, 2640 Mortsel |
Aanvangsuur : | 20u |
Info : | Mieke V - 03 455 11 32 - 0483 58 50 84 - mieke.vivijs@telenet.be. |
|
|
|
Laatste wijziging: 03/12/2024 17:28:42 (code=ya242) |
|
|
|
|
|
| Die Verdammte Spielerei 'Sax, drugs en marsmuziek' CC Wilrijk *** VOLZET | ZA 25/01/25 |
|
Omschrijving : | Het is tijd……. tijd om op te staan en ten strijde te trekken. Ten strijde, tegen verveling, tegen pessimisme, tegen saaiheid, tegen verdriet, voor de liefde, de vrede en de samenleving!
De 6 witte (nietszeggende?) mannen, van Die Verdammte Spielerei gaan u voor en vormen een hechte bende vol vriendschap, muziek en liefde (elk met hun eigen kracht en instrument).
In de nieuwe voorstelling ‘Sax, drugs & marsmuziek’ regent het oplossingen voor alle kleinmenselijke problemen. (Problemen op het werk, in het verkeer, in de slaapkamer, met de buurman?) Kom mee op deze 80 minuten durende trip met de nodige hallucinogene effecten die u als andere mens naar buiten laten wandelen.
Na de voorstelling, drinken we nog iets ter plaatse! |
Afspraakuur : | 19u45 |
Afspraakplaats : | aan de kassa van De Kern, Wilrijk (Antwerpen), Kern 18 in 2610 Wilrijk waar Pieter en Nicole jullie opwachten. |
Aanvangsuur : | 20u15 |
Reservatie : | € 20 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266. Vermeld lidnummer, datum en activiteit |
Info : | Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be. |
Max. personen : | 10 |
Annulatie : | Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten |
|
|
|
Laatste wijziging: 03/01/2025 14:32:46 (code=ya251) |
|
|
|
|
|
| Wandeling Duffel – Domein Roosendael (10 km) Enkel leden Oever! | ZO 26/01/25 |
|
Omschrijving : | We verzamelen aan het fortje van Duffel (Mechelsebaan 249), ruime parking.
We beginnen met het ‘spoorwegfortje’ eens te verkennen en steken dan de baan over. Via villawijken komen we op de Netedijk en zo belanden we in Domein Roosendael op grondgebied van Sint-Katelijne-Waver. Hier kijken we uit naar een tussenstop om onze kelen te spoelen. Daarna wandelen we nog langs een visvijver naar de Mechelse deelgemeente Walem. De terugtocht loopt grotendeels over de Netedijk en langs de eerdere villawijken.
Nadien kunnen we nog iets eten/drinken in het Fort van Walem (de Krone). Liefhebbers die willen blijven eten, gelieve dit op voorhand te melden aan de organisator want de uitbating van het restaurant gebeurt grotendeels door mensen in een sociaal tewerkstellingsproject.
Bij zware regenval gaat deze activiteit op een andere datum door. Tegen enkele regendruppels kunnen we wel.
Neem zeker je lidkaart mee en toon die aan de verantwoordelijke zodat hij een juist lidnummer kan noteren! |
Afspraakuur : | 13u30 |
Afspraakplaats : | parking voor het Fortje van Duffel, Mechelsebaan 249 in 2570 Duffel |
Aanvangsuur : | 13u45 |
Bijdrage : | Gratis. Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle. |
Info : | Luc VDW - 0477 93 52 94 - luc.van.den.weygaert@telenet.be. |
|
|
|
Laatste wijziging: 22/01/2025 00:07:33 (code=ya262) |
|
|
|
|
|
| Tentoonstelling met gids 'Emile Claus. Prins van het luminisme' Deinze *** VOLZET | ZO 26/01/25 |
|
Omschrijving : | Op de geboortedag van Emile Claus, de belangrijkste impressionist van ons land, startte in het Mudel de prestigieuze tentoonstelling “Emile Claus. Prins van het luminisme” die de tientallen topwerken van de kunstenaar samenbrengt. De titel van de tentoonstelling is geďnspireerd op een publicatie van Alice Sauton uit 1946. Uit alle periodes van zijn oeuvre worden de mooiste schilderijen getoond, mede dankzij de uitzonderlijke samenwerking met het Museum voor Schone Kunsten van Gent én via belangrijke bruiklenen uit diverse publieke en private collecties.
De prijs omvat de bijdrage voor de gids.
Heb je een Museumpas of heb je een ICOM kaart dan is de inkom gratis.
Anders betaal je ter plaatse € 12 voor 60+ en € 15 voor de anderen.
De rondleiding duurt 90 minuten. |
Afspraakuur : | 13u15 |
Afspraakplaats : | Oud Berchem Kerk of om 14u45 aan de kassa van het Museum Mudel (Museum van Deinze en de Leiestreek), Lucien Matthyslaan 3-5, 9800 Deinze waar Pieter & Nicole iedereen verwelkomen. Wil je carpoolen, graag een mailtje naar nicole@oever.be uiterlijk tegen 22/01. Je kan voordelig sporen naar Deinze. Het museum ligt op 10 -15 minuten wandelafstand van het station. Met de trein van 12u36 in Antwerpen Centraal, ben je om 14u08 in Deinze. Je hebt 1 overstap in Gent-Sint-Pieters. Ticket H/T 65+ is € 8,30 en een gewoon ticket H/T is € 15,20. |
Aanvangsuur : | 15u |
Reservatie : | € 12 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266. Vermeld lidnummer, datum en activiteit |
Info : | Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be. |
Max. personen : | 25 |
Annulatie : | Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten |
|
|
|
Laatste wijziging: 06/01/2025 18:26:21 (code=ya261) |
|
|
|
|
|
| Theater 'Schopenhauer' Stefaan Van Brabant & Damiaan De Schrijver CC Wilrijk *** VOLZET | DO 30/01/25 |
|
Omschrijving : | Na het bejubelde Sartre & De Beauvoir (de wederzijdse betrokkenheid die over en weer ging tussen het publiek en het podium, we voelen het nu nog) en na zijn eerdere filosofische monologen Socrates en Marx brengt Stefaan van Brabandt het langverwachte nieuwe deel van zijn filosofen-theaterreeks: SCHOPENHAUER, gespeeld door Antwerps finest Damiaan De Schrijver.
Schopenhauer's filosofie, gekenmerkt door leed en verveling, is paradoxalerwijs opbeurend en bevrijdend. Ontdek hoe volgens hem het leven lijden is en hoe je je ervan kunt bevrijden. Van Brabandt maakt theater dat doet lachen, ontroert en aan het denken zet, waar filosofen tot leven komen met humor en wijsheid.
Na de voorstelling, drinken we nog iets ter plaatse! |
Afspraakuur : | 19u45 |
Afspraakplaats : | aan de kassa van De Kern, Wilrijk (Antwerpen), Kern 18 in 2610 Wilrijk waar Pieter en Nicole jullie opwachten. |
Aanvangsuur : | 20u15 |
Reservatie : | € 16 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266. Vermeld lidnummer, datum en activiteit |
Info : | Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be. |
Max. personen : | 8 |
Annulatie : | Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten |
|
|
|
Laatste wijziging: 12/10/2024 01:30:02 (code=ya301) |
|
|
|
|
|
| Oevercafé Mortsel | VR 31/01/25 |
|
Omschrijving : | Niets te doen op vrijdagavond? Geen probleem! Kom gerust even langs in Sportcentrum TC Blauwe Regen in Mortsel om, tussen pot en pint, de avond op een aangename manier door te brengen met 3 andere Oeverleden!
Alle Oeverleden zijn welkom tussen 20u en 24u om bij te praten met een drankje.
GEEN info: Op een Oevercafé wordt geen info gegeven aan de nieuwkomers!
|
Afspraakplaats : | Sportcentrum TC Blauwe Regen, Koeisteerthofdreef 125, 2640 Mortsel. |
Aanvang : | 20u (einde 24u) |
Info : | Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be |
Wegwijzer : | Sportcentrum Blauwe Regen |
Data : | Zie kalender |
|
|
|
Laatste wijziging: 21/01/2025 00:00:00 (code=ya312) |
|
|
|
|
|
| 'ANGST TE KOOP, weg wegens nieuwe hobby' Thomas Smith Premičre Mortsel *** VOLZET | VR 31/01/25 |
|
Omschrijving : | Thomas Smith is ondertussen gekend voor zijn hilarische 4 en 5 sterren comedyshows met diepgang en een standpunt. Heerlijke stand-up met die extra laag en een meerwaarde.
In 2025 viert Thomas Smith 25 jaar op de comedy planken. ‘ANGST TE KOOP, weg wegens nieuwe hobby’ is zijn nieuwe en achtste avondvullende comedyvoorstelling.
Angst is de moeder van alle emoties. Thomas houdt zich in deze voorstelling onbevreesd bezig met angst. Hij vindt het hoog tijd voor een voorstelling waar je van je schrik afkomt. Of toch een gedeelte ervan, een aanstormende hongerige tijger blijft iets om bang voor te zijn, een gemene cavia of een krabbende kat ook trouwens, om maar te zwijgen over schrikdraad in een wei zonder waarschuwingsbordje.
Wees niet bezorgd of benauwd, er is geen reden tot ongerustheid, alle paniekaanvallen terzijde, er zal gelachen worden. Want laat dat nu net iets zijn waar ingebeelde tijgers bang voor zijn, de lach!
Na de voorstelling drinken we iets ter plaatse. |
Afspraakuur : | 20u10 |
Afspraakplaats : | in de inkomhal van Mark Liebrecht Schouwburg, Heilig-Kruisstraat 16 in 2640 Mortsel |
Aanvangsuur : | 20u30 |
Reservatie : | € 20 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266. Vermeld lidnummer, datum en activiteit |
Info : | Pieter & Nicole - 0478 54 54 54 - 0475 59 56 11 - pieter@oever.be. |
Max. personen : | 8 |
Annulatie : | Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten |
|
|
|
Laatste wijziging: 11/06/2024 17:43:31 (code=ya311) |
|
|
|
|
|
| Noordteater 'Harold & Maude' Premičre Antwerpen *** VOLZET | ZA 01/02/25 |
|
Omschrijving : | Een bewerking van de film over een negentienjarige jongen die eindelijk werkelijk leert te leven wanneer hij de prettig gestoorde Maude ontmoet. Harold is een eenzaam, wereldvreemd rijkeluiskind die meerdere malen probeert zelfmoord te plegen. Dit zijn echter eerder noodkreten om aandacht dan serieuze pogingen. Zijn bijzondere relatie met Maude, die hij ontmoet op een begrafenis, is wat hem redt en ons boeit.
Auteur: Colin Higgins
|
Regie : | Yann Van Den Branden
Regie-assistentie: Glenn Van Hauwenis
Genre: Komedie
|
Inbegrepen : | inkom, een receptie met cava en hapjes na de voorstelling, gratis vestiaire en programmaboekje. |
Afspraakuur : | 19u30 |
Afspraakplaats : | aan de kassa van het Noordteater, Sint Nicolaasplaats 3-6, Antwerpen waar Leo en Anita iedereen verwelkomen.
Het NOORDTEATER is eenvoudig te bereiken met het openbaar vervoer. Door de centrale ligging ligt het op wandelafstand van alle belangrijke tram- en bushaltes.
Trams:
Tram 11 stopt voor de deur; tram 7 achter de hoek. Tram 3, 5, 9 en 15 stoppen in Premetrostation Meir dat op wandelafstand ligt van het theater.
Bussen:
De Rooseveltplaats en de Groenplaats liggen vlakbij. Vanuit die 2 busstations heb je rechtstreeks verbindingen met alle randgemeenten. |
Aanvangsuur : | 20u |
Reservatie : | € 22 overschrijven op Oeverrekening KBC BE07 7310 3573 4266. Vermeld lidnummer, datum en activiteit |
Info : | LeoG - 0472 38 25 48. |
Max. personen : | 10 |
Annulatie : | Annulatievoorwaarden voor ééndagsactiviteiten |
|
|
|
Laatste wijziging: 16/01/2025 12:22:33 (code=yb011) |
|
|
|
|
|
| Wandeling De "Polar Bears" achterna met kleine uitbreiding Rijkevorsel (20 km) | ZO 02/02/25 |
|
Omschrijving : | We volgen grotendeels de weg die de Engelse bevrijders hebben afgelegd tijdens de bevrijding in september 1944. Voor meer info hierover volg de link https://www.rijkevorsel.be/sites/default/files/public/Polar%20Bearswandeling.pdf.
Wij vertrekken aan Plum Bridge. Door een kleine uitbreiding lopen we langs een viertal volgelopen oude kleiwinningsputten die nu allemaal natuurgebied zijn geworden. Er zijn meerdere tussenstops mogelijk want we passeren nogal wat horeca.
|
Meebrengen : | goede wandelschoenen (kan op sommige plaatsen drassig zijn), hapje en drankje voor onderweg, geldige Oeverlidkaart zodat de verantwoordelijke de juiste lidnummers kan noteren.
Freddy Catthoor : 0498 65 78 24 |
Afspraakuur : | 10u30 |
Afspraakplaats : | Parking aan het sas (vlak naast de brug), rechtover Café Cartouche, Stevennekens 228 in 2310 Rijkevorsel |
Aanvangsuur : | 10u45 |
Bijdrage : | Gratis. Meld je, met je lidkaart in de hand, spontaan aan bij de verantwoordelijke voor controle. |
Info : | Freddy C. - 0498 65 78 24. |
|
|
|
Laatste wijziging: 21/01/2025 23:54:48 (code=yb021) |
|
|
|
|
|